Volkswagen Kasko Sigortası

Volkswagen Kasko Sigortası  Volkswagen Yetkili Servislerinden tüm hizmetleri bir arada almak isteyenler, Volkswagen kasko sigortası ve çok sayıda anlaşmalı yetkili servis istasyonu seçeneğinden 7/24 asistan hizmetlerine kadar geniş bir hizmet yelpazesinden faydalanma şansına da sahiptir. Poliçe süresi boyunca, orijinal cam bir kez değiştirilir, muafiyet yoktur. Ayrıca araçta oluşan ufak hasarlar için anlaşmalı Volkswagen yetkili servisinde geçerli olan küçük onarım hizmetleri de vermektedir.

Bu aralıkta sağlanan hizmetler hasarsızlık indirim seviyesini etkilemez. Hizmetler kapsamında, herhangi bir kaza veya arıza durumunda araç, bir Volkswagen yetkili servis istasyonuna çekilerek, kazadan kaynaklanan yedek araç sigortası, pert dâhil yılda iki kez karşılanmaktadır. Volkswagen Sigorta’nın müşterilerine sağladığı en önemli farklardan biri, sektördeki tüm araç grupları için “sınırsız” isteğe bağlı sorumluluk sigortası sağlayan tek sigorta şirketi olmasıdır. Volkswagen Sigorta ile aracınızı ve bütçenizi güvence altına alabilirsiniz.

Volkswagen Kasko Sigortası Neleri Karşılar?

Volkswagen Kasko, Volkswagen marka araçlar için düzenlenen bir tür kapsamlı sigorta poliçesi olmakla beraber Volkswagen yetkili servislerine imza atarken ek avantajlar sağlar. Volkswagen Kasko, kapsama alanları;

 • Çarpma ve çarpışma
 • Yanma
 • Çalınma
 • Kötü niyetli oluşan hareketler
 • Hatalı akaryakıt dolumu
 • Mini onarım hizmeti
 • Koltuk ferdi kaza hizmeti
 • Hukuksal koruma düzeni

Şeklinde sıralanabilir. Burada artan mali sorumluluk kapsamında teminat limiti, isteğe göre sınırsız limite kadar çıkarılabilir. Mini onarım hizmetleri, yalnızca anlaşmalı olan Volkswagen yetkili servislerinde geçerli olacak bir biçimde belirli bir limit karşılığında mini hizmet karşılanır. Bunun yanı sıra bazı sigorta poliçelerinde aracın durumuna göre ikame araç verilerek, onarım süreci dâhilinde Volkswagen markalı olan araçlar ile ikame yapılır. Buna araçların pert olması da dâhildir.  

Başka İçerik:  Kaskoda Ek Teminatlar Nelerdir?
Volkswagen Kasko Sigortası Nedir?

Volkswagen Kasko Sigortası Nedir?

Volkswagen kasko sigortası, zorunlu trafik sigortasından farklıdır. Sigorta şirketlerinin araçlarını sigortalatmasını sağlar. Bu kasko sigortası ile trafik sigortası arasındaki en önemli farktır. Hırsızlık, yangın veya araç hasarlarında standart teminat kapsamına ek olarak, kasko şirketleri aracılığıyla ihtiyaçlarınıza göre ek teminat sağlayarak aracınızın kendi hasar sigortasının kapsamını genişletebilirsiniz.

Kasko poliçenizi ihtiyacınız olan korumaya göre belirleyebilir, firmanızın sizler için hazırladığı kasko ürünlerinden size uygun olan kasko poliçesini seçebilirsiniz. Kasko sigortasını isteğe bağlı sigortada, sigorta şirketinizin avantajları ve kapsamlı sigorta poliçeleri ile birleştirerek sürüş keyfinize güven ve huzur katabilirsiniz.

Trafik Sigortasının Önemi Nedir?

Volkswagen araç kasko sigortası, sigorta şirketlerinin araçlarını sigortalamasına olanak tanır. Kasko poliçenizi ihtiyacınız olan korumaya göre belirleyebilir, sizin için hazırlanan kasko ürünlerinden ihtiyaçlarınıza en uygun kasko poliçesini seçebilirsiniz.

Volkswagen Araba Sigortası Zorunlu Mu?

Zorunlu trafik sigortasından farklı olarak, araba sigortası isteğe bağlıdır. Zorunlu trafik sigortası, sizi kazalar nedeniyle diğer araçların veya üçüncü şahısların zarar görmesinden koruyabilen zorunlu bir sigorta olmasına rağmen, kasko sigortası ile kendi aracınızı ve bütçenizi koruyabilirsiniz. Türkiye’nin en köklü ve öncü sigorta şirketleri ile aracınıza en uygun kasko sigortasını yaptırabilirsiniz.

Araba Sigortası İle Trafik Sigortası Arasındaki Fark Nedir?

 • Araba sigortası ve trafik sigortası genellikle karıştırılır. Trafik sigortası zorunlu sigorta, kasko sigortası ise isteğe bağlı sigorta kapsamıdır.
 • Kasko sigortası kendi aracınıza, trafik sigortası ise başka bir araca verdiğiniz zararı kapsar.
 • Trafik sigortasının teminat limiti devlet tarafından belirlenmiş ve sınırlandırılmış olup, limiti aşan kısım kasko poliçesi ile karşılanabilmektedir.
 • İhtiyaçlarınıza uygun teminat ve hizmetleri içeren kasko sigortası oluşturabilirsiniz.
 • Aracınıza en uygun kasko teklifini hemen alın, kasko fiyatını öğrenin.
Başka İçerik:  Araçlar Satılırken Kasko Sigorta Devri Yapma
Volkswagen Sigorta Değer Listesi Nedir?
Volkswagen Sigorta Değer Listesi Nedir?

Volkswagen Sigorta Değer Listesi Nedir?

Volkswagen kasko araç değerleri listesi, Türkiye Sigorta Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği tarafından aylık olarak yayınlanmaktadır. Kasko değer listesinin içeriği, kasko poliçesine dahil edilecek araçların marka, model ve yıla göre kasko bedellerini içermektedir. Sigorta şirketleri de bu listeye bakarak sigorta poliçelerini düzenleyebilirler.

Sigorta fiyatları çeşitli faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Örneğin;

 • Araç ve sigortalı hakkında bilgiler,
 • Kullanılan araç tipi (özel araba/kamyon/otobüs vb.)
 • Sigortalının hasar geçmişi durumu,
 • Kasko poliçenizde talep edilen ek teminat,
 • Kasko değer listesinde sigortalanacak aracın bedeli
 • Aracın kullanılmış veya yeni olması gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.
Volkswagen Sigorta Teklifi Almak İçin Hangi Bilgiler Gereklidir?

Volkswagen Sigorta Teklifi Almak İçin Hangi Bilgiler Gereklidir?

Volkswagen araç kasko sigortası teklifleri için gerekli bilgileri edinmek için şu bilgiler gereklidir;

 • Ruhsat sahibinin T.C. kimlik numarası veya vergi kimlik numarası bilgileri,
 • Lisans veya geçici kayıt sertifikası bilgileri.

Kasko poliçesi genellikle bir yıl geçerlidir ve poliçenin bitiş tarihinden önce yenilenmesi gerekir.

Uygun Fiyatlı Araba Sigortası Nedir?

Uygun Kasko Sigortası, aracınız için gerekli olan tüm sigortaları “tek poliçe” ile sağlar. Daha ekonomik olan bu ürünü özel aracınız ve maksimum 7 koltuk kapasiteli camlı minibüs için tercih edebilirsiniz. Bu, tüm otomobil markaları için tasarlanmış otomatik sigorta ürünümüzdür. Tüm Volkswagen Araç sigortası hizmetleri almak isteyenler, çok sayıda anlaşmalı özel servis istasyonu seçeneklerinden hizmet sunumuna kadar sayısız hizmetten faydalanma imkânına da sahiptirler.

Yorum yapın