Trafik Sigortası ve Çekici Hizmeti

Trafik Sigortası ve Çekici Hizmeti Trafik sigortasına ek olarak tanımlanan faydalardan biri yolda kalan araçlar için çekici teminatı hizmetidir. Yolun ortasında kaldığınızda endişelenip aracınızı o bölgeden başka bir yere nasıl taşıyacağınızı düşünebilirsiniz. Bu durumda daha önce sigortalamış olduğunuz trafik sigortası kapsamındaki çekici hizmeti rol oynayacaktır.

Herhangi bir kaza veya arıza nedeniyle araç çalıştırılamaz ve yolda kalırsa aktif olan çekici hizmeti bir yıl içerisinde kişiye sınırlı sayıda hizmet verebilmektedir. Aracın bir yıl içinde sigorta şirketinin belirlediği limiti aşması durumunda ek ücret talep edilecektir. Çekiciler, herhangi bir nedenle yolda kalan araçların istenilen yere çekilmesi için hizmet vermektedir. Trafik sigortasına ek olarak, çekici hizmeti garantisi sağlamak için bir teminat da tanımlanmıştır.

Özellikle uzun yollarda araç kullanırken birçok sürücü araç bozulduğunda paniğe kapılır. Bu durumda aracın trafik sigortası aracı bulunduğu yerden kaldırmak için çekici hizmetini devreye sokacaktır. Trafik sigortasının ek teminatı olarak her kaza veya yolda kalış için bir kez çekici hizmeti verilmektedir. Yani aynı olay için ikinci kez hizmet verilmeyecektir. Ayrıca aracın sürücüsü, aracın arıza yapmasına veya yolda kalmasına neden olan herhangi bir malzemeden etkilenirse bunun için çekici hizmeti verilemez.

Trafik Sigortası Yol Yardım Hizmetlerini Kapsıyor Mu?

Kasko ek teminat kapsamındaki en faydalı hizmetlerden biri de kaza durumunda aracınızı eski haline getirmektir. Elbette bu durumda herhangi bir çekici firmasını arayabilir ve yol yardımı isteyebilirsiniz. Ancak acil bir durumda trafik sigortasında araç çekme hizmeti bu tür problemlerin önüne geçmenizde size çok yardımcı olacaktır.

Başka İçerik:  2021 Trafik Sigortası Fiyatları

Sigorta şirketinin size vermiş olduğu yol yardım paketinde çekici hizmeti dışında başka hizmetler de bulunmaktadır. Bu paketteki en önemli unsurlardan biri de lastiğin patlaması, pilin bitmesi veya benzinin bitmesi gibi olumsuz durumlarda hızlı bir şekilde yardımcı olacak olmasıdır. Kaza sonrası aracınızda zor durumda kaldığınız zaman oto kurtarıcı çağırmak için sigorta şirketine bağlı çağrı merkezini aramanız yeterlidir.

Araç Geri Dönüşüm Hizmetlerinin Çalışma Prensebi
Araç Geri Dönüşüm Hizmetlerinin Çalışma Prensebi

Araç Geri Dönüşüm Hizmetlerinin Çalışma Prensebi

Trafik sigortası kapsamında araç yenileme hizmetinin nasıl çalıştığını merak ediyor olabilirsiniz. Kaza sonrası çağrı merkezini aradığınızda yetkililer size en yakın çekici firması ile iletişime geçecektir. Bu sayede treyler ekibi bölgenizi belirleyecek ve bulunduğunuz yere ulaşacaktır. Araç çekiciler, aracınızı en iyi şekilde çekmek için römorku kullanır ve aracınızı en yakın anlaşmalı servis noktasına götürürler. Ayrıca kaza tespitinden sonra aracınız hasar görür ve onarım süreci başlatılmış olur.

Araç İkame Hizmeti

Çekici hizmetlerinin en önemli avantajlarının yanı sıra size fayda sağlayan bir başka yönleri de söz konusudur. Örneğin aracınız bakıma girerken araçsız olmak sizi endişelendirebilir. Bunun yanı sıra araçla acilen bir yere varmanız gerekebilir. Sigorta şirketi bunu önceden değerlendirecek ve siz dışarı çıktığınızda size bir yedek araç tahsis edecektir. Arabayı oradan almanıza gerek yok, arabanız servis masasında zaten tamir ve bakımı yapıldı. Tamir ve onarım işlemi tamamlanıp aracınız kullanıma hazır hale geldiğinde servis aracınızı adresinize kusursuz bir şekilde teslim edecektir. Bu sayede herhangi bir seyahat masrafı ile karşılaşmazsınız.

Çekici Hizmetlerinin Türkiye Genelinde Geçerli Olması
Çekici Hizmetlerinin Türkiye Genelinde Geçerli Olması

Çekici Hizmetlerinin Türkiye Genelinde Geçerli Olması

Şehir dışında olsanız bile trafik sigortası ve çekicihizmetlerinden Türkiye’nin her yerinde yararlanabilirsiniz. Uzun mesafeli yolculuklarda, araç yolda bozulduğunda sürücünün kafası karışacak ve panikleyecektir. Çekici hizmeti trafik sigortasının faydalarından biri olduğu için araç bakım ve onarım için ayrıldığı bölgeden servis istasyonuna götürülebilir. Bu süreçte sigorta şirketi, kişinin zarar görmemesi için sürücüye geçici araç temin edecektir. Bu hizmet Türkiye’nin her bölgesinde mevcut olduğu için araç arızası veya kaza fark etmeksizin bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

Başka İçerik:  Trafik Sigortası Nasıl Sorgulanır?
Yol Kurtarma Hangi Kapsamdadır?

Yol Kurtarma Hangi Kapsamdadır?

Yol yardım hizmetlerinin kapsadığı teminatlar aşağıda sıralanabilir.

  • Araç kazaları veya arıza durumlarında araçlara çekici hizmeti vermek,
  • Sürüş sırasında araç lastiği patlaması nedeniyle araç lastiklerinin değiştirilmesi hizmeti,
  • Araçların yakıtlarının bitmesi nedeniyle yolda kalmalarını önlemek için akaryakıt ikmal hizmetleri,
  • Araba anahtarlarının hasar görmesini, kaybolmasını veya çalınmasını önlemek için çilingir hizmetleri sağlamak.
Trafik Sigortasının Teminatları Nelerdir?
Trafik Sigortasının Teminatları Nelerdir?

Trafik Sigortasının Teminatları Nelerdir?

Zorunlu trafik sigortası, tüm motorlu araç sahipleri için ulusal zorunlu bir sigorta ürünüdür ve kazalar nedeniyle diğer araçların veya üçüncü şahısların olası hasarlarını güvence altına alır.

Her araç ve kaza için maddi kayıp garantisi: Bu garanti size karşı tarafın maddi zararını garanti eder. Kusurlu olduğunuz bir kazada birden fazla araç hasar görürse her kaza sigortası devreye girer.

Kişi Başına Sağlık Giderleri ve Kaza Sigortası: Bu sigorta karşı tarafın vücuduna vereceğiniz zararı garanti eder. Burada araçtaki kişi sayısı dikkate alındığından garanti, araç tipine göre değişiklik göstermektedir.

Yaralanma, Ölüm Sigortası ve Kazalar: Araç kazaları sonucu birinin vefatına sebep olursanız; ölenin hayatta kalanlarına, cenazenin defnedilmesi ve manevi tazminat sağlar. Yaralanma sigortası, bir kaza nedeniyle karşı tarafın kısmen veya tamamen iş göremezliğinden kaynaklanan zararları kapsar.

Yorum yapın