Toyota Kasko Sigortası

Toyota Kasko Sigortası Sigorta firmaları tarafından bazı özel araç marka sahipleri için kasko sigorta poliçeleri düzenlenir. Bunlardan bir tanesi de Toyota marka araçlardır. Bu marka için özel olarak hazırlanmış olan kasko poliçeleri ile çok büyük imkânlar sağlanır. Hem kendinizi hem de aracınızı sigortalatarak gönül rahatlığıyla seyahat edebilme olanağı sağlar. Toyota kaskonun içeriğinde bulunan her türlü ayrıntı sürüş esnasında güven ve huzur dolu bir yolculuk yapılmasına sebep olur. Kapsam içerisinde alınan teminatlar biçimlendirilirken Toyota markalı araç sahiplerine özel olarak ilave teminatlar konulmuştur.

Toyota Kasko Sigorta Poliçesinin Diğer Poliçelerden Farkı Nedir?

Bilinen kasko poliçelerinden hiçbir farkı olmayan ancak marka tutkunlarına özel olarak ilave edilmiş ek teminatlar kapsamında, Toyota kasko poliçesi içerisinde hazırlanan paketlerin birçok avantajı vardır. Oluşan hasarlarınız Toyota’nın yetkili servislerinde profesyonel bir ekip tarafından hızlı bir şekilde giderilir. Ayrıca bu kapsamda satın aldığınız poliçelerde Toyota markasının orijinal yedek parça ürünlerinin kullanılması zorunluluğu vardır. Sadece tamirat ve tadilat içerisinde değil cazip fiyatlı ve bütçe dostu ödeme seçenekleri ile birlikte Toyota kasko sigortası sahibi olanlar ekstra avantajlara ulaşabiliyor.

Toyota Kasko Sigorta Poliçesi Teminatları Nelerdir?

Toyota Kasko Sigorta Poliçesi Teminatları Nelerdir?

Yapılacak olan kasko poliçesi içerisinde sunulan teminatlar kapsamında sürücü, araç, aracın içerisinde bulunan üçüncü kişiler ve herhangi bir şekilde dışarıdan hasara dâhil olan şahısların tüm zararları teminat altına alınıyor. Bu teminatlar da aracınızın değerine göre fiyat belirlemesi yapılıyor. Öyle ki son model olarak aldığınız aracınız henüz bir yaşına girmedi ise ve garanti kapsamında ise tüm hasarları sanki sıfır kilometreymiş gibi size ödenir. Bununla birlikte araç perte çıkması durumunda ise aracın bedeli şayet trafiğe çıkış tarihinden itibaren 30 gün içerisinde Toyota kasko poliçesi yaptırmış iseniz tamamı ile ödenir.

Toyota Kasko Sigorta Poliçesi Ek Teminatları

Toyota Kasko Sigorta Poliçesi Ek Teminatları

Toyota kasko sigortası içerisinde hasarsızlıkla ilgili teminatlar da koruma altına alınır. Yapılan poliçelerin geçerlilik süresi bir yıldır. Bir yıl sonrasında herhangi bir hasar kaydı oluşmamış ise yenileme esnasında ekstra fiyat avantajları sunulur. Toyota kasko poliçesi çerçevesinde hızlı güvenilir ve sürücüyü yormayacak şekilde anahtar teslimi hizmetler sunulur.

Başka İçerik:  Trafik Sigortası için Yeni Düzenlemeler

En önemli konulardan bir tanesi de yedi gün 24 saat boyunca Toyota yetkili servisleri ile yapacağınız tüm görüşmeler ve alacağınız hizmetler bu sigorta poliçesi kapsamında yer alır. Kaza anında aracınızın arıza yapması anında ya da yolda yakıt ve akü bitmesi gibi durumlarda kasko poliçeniz devreye girer ve yol yardım hizmetini alırsınız. Toyota kasko ile diğer kaskolar arasındaki fark nedir diye baktığımızda birçok avantajın bu poliçede sunulduğunu görebilirsiniz. Normal kaskolarda bulunmayan stop lambası, far, cam ve sinyal ile ilgili olan hasarların hasarsızlık indirimini etkilememesi durumu sadece Toyota kasko poliçesinde bulunur. Ayrıca yüksek limitler içerisinde kilit sistemi ile ilgili teminatlar ve anahtar kayıpları ile ilgili teminatlar da güvence altına alınır.

Toyota Kasko Sigorta Poliçesi Kapsamında Uygulanmayan Muafiyetler

Toyota Kasko Sigorta Poliçesi Kapsamında Uygulanmayan Muafiyetler

Muafiyet uygulanmayan durumlardan bir tanesi deprem, dolu, fırtına, terör, su baskını ve sel gibi hasarlardır. Toyota kasko sigorta poliçesi yapılırken size hizmet avantajları ve ayrıcalıklarını içeren bir paket sunulur. Bu paket içerisinde kasko sigortasının dışında ferdi kaza sigortası, hukuksal koruma sigortası, ihtiyari mali mesuliyet sigortası ve yol yardımını içeren kasko yardım paketi hizmetleri gibi riskler teminat altına alınmış olur.

Toyota Kasko Yardım Paketi Avantajları

Kasko yardım paketi içerisinde bulunan hizmetler genellikle sürücülere ve bireylere kolaylık sağlayan aşamalardan oluşur. Aracınız yolda kaldığı zaman çekme ve kurtarma işlemlerini bu paket içeriğindeki teminatlarınız sayesinde halledebilirsiniz. Bunun dışında herhangi bir yere ulaşım esnasında araç kiralamanız gerektiğinde, kasko yardım paketi devreye girer ve en uygun fiyatlarla avantajlı bir şekilde kiralık araç ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Yine kasko yardım paketi içerisinde konaklama hizmeti de bulunur. Bu teminat kapsamında seyahate çıktığınızda veya bulunduğunuz mevkide herhangi bir şekilde konaklama yapmanız gerektiğinde anlaşmalı yerlerde kasko teminatınız çerçevesinde konaklama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Tıbbi nakil ihtiyaçlarınızda ise yine Toyota kasko poliçesi devreye girer ve en kısa sürede sizi sağlık kuruluşlarına yönlendirir.

Başka İçerik:  Satılık Araç İlanı için Yeni Düzenlemeler Neler?

Toyota Kullanıcılarına Özel Hizmetler

Aracınızla ilgili muhafaza yapmanız gerektiği durumlarda da yine anlaşmalı bölgelerde araç muhafazası hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Şayet Toyota kasko sigortası yaptırmış olduğunuz aracınızı kendiniz kullanamayacak durumda iseniz size profesyonel bir sürücü temini yapılarak ihtiyacınız olduğu gün sayısı kadar destekte bulunacaktır. Aracınızda meydana gelen hasar durumunda ikame araç alma şansınız bulunur. Bu ikame araç ile ilgili gün sayısı yetkili servis tarafından belirlenecek olan hasar ve onarım tadilat sürecine eşdeğer olarak 30 güne kadar çıkabilmektedir.

Toyota kasko sigortası özellikle Toyota markalı araç düşkünlerinin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda özel olarak paketlenerek şekillenmiştir. Çok titiz ve hassaslar olunan bu paket içeriğinden Toyota markalı araç sahibi olan herkese yararlanabilirler. Toyota kasko satın almak istediğinizde bayilerle iletişime geçerek ya da aracı kurumlarla iletişime geçerek tüm detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.                                        

Yorum yapın