Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi Hamilelik zorlu bir süreçtir. Başından sonuna kadar da özenle yürütülmesi gerekir.  Plan gerektiren bir süreçtir. Hamilelik boyunca bir hastaneden hizmet almak gerekir. Bunun için de tamamlayıcı sağlık sigortası seçeneğindenyararlanmak gerekir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Hamilelik sona erene kadar birçok zaman hastanede geçer. Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi içerir ve bu da doğum ile ilgili masrafları en aza indirir. Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatı ile tüm hamilelik ve doğum süreci ele alınır. Hepsini kapsar.  Çok fazla masraf oluştuğu için, destek sağlar.  Masraflar bu şekilde karşılanmış olur. 

Doğum teminatı adı da verilir.  Doğum gerçekleşinceye kadar, sağlık sigortası işler. Doğum bekleme süresi ile alakalı özel bir durum da vardır. Bu süre her sigorta şirketi için farklıdır. Anlaşma yaparken, sigorta şirketinden bu süre ile ilgili detaylı bilgileri de almanız gerekir. Teminat paketi satın alınmadan önce, bu süreye göre bir program yapılması daha doğrudur.  Bazı şirketler hamile iken doğum teminatı hizmeti verirken, bazıları vermez.  En doğru ve detaylı bilgiyi, anlaşma yaptığınız sigorta şirketinin yetkili kişisinden alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi Kapsamı Nedir?
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi Kapsamı Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi Kapsamı Nedir?

Ani doğum tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isteyen kişiler, aklındaki soru işaretlerinden kurtulmak için, bazı durumlara dikkat etmelidir. Bu şekilde kafanızı karıştıran herhangi bir durum kalmaz.  Tamamlayıcı sağlık sigortasının doğumu karşılayıp karşılamadığı, merak edilen konulardan biridir. Bunun cevabı, evettir. Eğer sigorta şirketi SGK ile anlaşmalı değilse, bu teminat karşılanmaz. Yani hastanenin anlaşması yoksa, masrafları kendiniz ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Başka İçerik:  Seyahat Sağlık Sigortasında Dikkat Etmeniz Gerekenler!

Doğum teminatı hamilelik sürecini kapsadığı gibi doğum anını da güven altına almanızı sağlar. Bir teminattır. Hem normal doğum hem de sezaryen doğum masrafları, şirket tarafından karşılanır. Alacağınız anestezi türü değişiklik gösterebilir. İki yöntem arasında da farklılık vardır. Bu konular son derece önemlidir. Mutlaka sigorta şirketi ile önceden n konuşup, öğrenmeniz gerekir. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası paketi ile ilk olarak tedavi teminatını almanız gerekir. Sigorta şirketi tarafından belirlenen muayene ücret limitleri ile ayakta tedavi imkânı sağlanır. Yataklı tedavi yöntemi limitsizdir ve tüm masraflar karşılanır. Yine önemli detaylardan biri de sigorta şirketinin doğum yaptığınız hastanede ki doğumunuzu gerçekleştirecek olan, kadın doğum uzmanı ile anlaşması olmalıdır.

 Bunun dışında ki bir durum söz konusu ise doğum masrafları karşılanmaz. Doğum teminatı yaptırmadan önce, doğumun yapılacağı hastanenin belirlenmiş olması gerekir. Hastanenin anlaşması olan bir sigorta şirketini, böylelikle daha kolay bulabilirsiniz. Daha sonradan herhangi bir sıkıntı yaşamamak adına, bu konuya özen göstermeniz yeterli olacaktır.  Doğum teminatının bozulmadan devam etmesi için, gerekli olan bütün primler, düzenli olarak ödenmelidir.  Eğer düzenli olarak primler ödenmez ise poliçe iptal olabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Teminatı Dışında Kalan Durumlar Nelerdir?
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Teminatı Dışında Kalan Durumlar Nelerdir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Teminatı Dışında Kalan Durumlar Nelerdir?

Bazı durumlarda tamamlayıcı sağlık sigortası masrafları karşılamaz. Bunlar su şekilde sıralanabilir;

  • Düşük araştırılma durumu
  • Gebelik öncesini kapsayan muayene ve bazı tetkikler
  • Kısırlık tanısı koyulması, ya da tedavisi alınması
  • Doğum kontrol hapları
  • Kişinin rızası ile yapılan kürtaj
  • Cinsiyet değişimi için işlemler
  • Kök hücre tedavisi
  • Cinsel bozukluk durumları
  • Rahîm içine takılan aletler


Gibi durumların hepsi, doğum kapsamı teminatının dışında kalır. Teminat dışında kalan durumlara dikkat edilmelidir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları da merak edilen konular arasında yer alır. Bu hangi sigorta şirketi ile anlaşma yaptığınıza bağlı bir durumdur.  Bekleme süresinin ne kadar olduğu, poliçe detayları, doğum paketi fiyatları ve hastane gibi detaylara göre, fiyatlar değişiklik gösterir. Poliçeleri ve teminat detaylarını, bütçenize ve ihtiyacınıza göre belirleyebilirsiniz. 

Başka İçerik:  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı Nedir?

Bu konu da hizmet veren, birçok sigorta şirketi temsilcisi bulunur. İsteseniz yardım alabilirsiniz.  Hem doğum teminatı hem de diğer bütün ihtiyaçlar da alanında uzman kişiler, sizi bilgilendirecektir. 7/24 ulaşabilir, yardım almak istediğiniz konu ile ilgili detayları öğrenebilirsiniz. Kendinize uygun, bir doğum paketi alabilirsiniz. Bunun için bir form doldurarak, başvuru yapmanız yeterli olacaktır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neden Tercih Edilmelidir?
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neden Tercih Edilmelidir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neden Tercih Edilmelidir?

İhtiyacınız olduğu her zaman, tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Gittiğiniz hastane veya diğer bütün sağlık kurumlarında Herhangi bir ücret ödemeden, destek alabilirsiniz.  Hem yatarak hem de ayakta tedavi hizmeti sağlanır.  Gerekli evrak işlemleri yapılıp, primler düzenli olarak yatırıldıktan sonra, sorunsuz hizmet sağlanacaktır.  Poliçe ve limit detayları da bu konu da önemlidir. Poliçe birkaç yıl boyunca yenilenebilir.

Doğum teminatı için bir yıl geçerli bir hizmet verilir. Gebeliğin başından doğum bitene kadar, gereken tüm hizmetler sağlanır.  Oldukça güvenilir bir sistemdir.  Tamamlayıcı sağlık sigortası oldukça geniş kapsamlı bir sigorta türüdür. Doğum dışında genel kontrol yaptırabilir, doktorlar ile detaylı olarak görüşmeler sağlayabilirsiniz.  Ayrıca yine sigorta şirketinizin anlaşmalı olduğu hastaneden, psikolojik danışmanlık gibi hizmetleri de alabilirsiniz. Bir yıl için de istediğiniz zaman, check up yaptırma hizmeti alabilirsiniz.

Yorum yapın