Sağlık Sigortasına Sahip Olmanın Avantajları

Sağlık Sigortasına Sahip Olmanın Avantajları Sunduğu birçok avantaj nedeniyle giderek daha fazla insan özel sağlık sigortası nedir, neleri kapsar dahilinde özel sağlık sigortası yaptırmayı düşünür ve avantajlardan bazıları şu şekildedir;

Serbest tıp merkezi ve uzman seçimi, sosyal sağlık sigortasının özellikleri kapsamında sağlık sigortasının ilk faydası, herhangi bir durum için tıp merkezi ve uzmanının özgürce seçilmesidir. Sağlık sigortası almak kişiye güven sağladığı, ev veya iş yerinin yakınında geniş bir sağlık grubu, merkez ve istediğimiz uzmanı seçme imkânı verir. Ve herhangi bir şüphe varsa, bir hastalığın teşhisi veya cerrahi müdahaleler için ikinci bir tıbbi görüş talep edilebilir, bu da kişiye ekstra huzur verir.

Yenilikçi ve kaliteli tıbbi tedaviler, sağlık sigortası fiyatları dahilinde sağlık sigortasına sahip olmanın bir sonraki avantajı, özel sağlık hizmetlerinin yüksek eğitimli profesyoneller ve son teknoloji tedavilere, ekipman ve tekniklere erişim ve çok çeşitli tamamlayıcı tedavi seçenekleriyle kaliteli bir hizmet sunar.

Sigorta ile Azaltılmış Bekleme Süreleri

Sigorta ile Azaltılmış Bekleme Süreleri

Azaltılmış bekleme süreleri, genel sağlık sigortası nedir kapsamında sağlık sigortasının en değerli avantajlarından biri, tanı testlerini yaparken ve sonuçları alırken süre ve bekleme listelerinde azalma sağlamasıdır (bu süreler özel sağlıkta ortalama 8 gün, kamu sağlığında 47 gündür). Ayrıca belirli bir sağlık sorunu olduğunda aile doktoruna gitmeden doğrudan istediğimiz uzmandan randevu talep etmemizi de sağlar.

Esneklik ve konfor, sağlık sigortası nedir, ne işe yarar dahilinde kapsamlı sağlık sigortası çizelgesi, iş ve kişisel yaşamla uyumluluğu kolaylaştıran büyük program esnekliği sunar. Ve tıp merkezine veya konsültasyona gitmenin mümkün olmadığı veya gerçekten gerekli olmadığı durumlarda, 24 saat telefonla yardım hizmetleri, mobil uygulama aracılığıyla yardım, evde doktor ve acil servis hizmetleri ile ilgili her türlü soruyu sorabilmemiz için hizmetinizdedir. Hastalıklar, tedaviler vb. poliçeye bağlı olarak birçok sigortanın psikolojik ve pediatrik telefon danışmanlığı da vardır. 

Başka İçerik:  İnsanlarda Yaygın Görülen Kalıtsal Hastalıklar Neler?
Sigorta ile Farklı Yöntemler ve Faydalar!

Sigorta ile Farklı Yöntemler ve Faydalar!

Farklı yöntemler ve faydalar, sağlık sigortasının açık avantajlarından bir diğeri de kişisel ve aile durumunuza, bütçenize vb. göre farklı yöntemler ve faydalar arasında seçim yapmanıza olanak tanıdığı için gerçekten ihtiyacınız olan şeye uyarlanabilmesidir. Ayrıca, serbest meslek sahibi iseniz, vergi avantajlarınız da vardır.

Daha rahat hastaneye yatış, hastaneye yatmanız gerektiğinde sağlık sigortasının bir başka faydası da sigortalı olmanın size özel bir odanızın ilave yataklı olmasını sağlamasıdır, böylece bir refakatçi size en rahat şekilde yardımcı olabilir, bu da kişiye daha fazla huzur ve rahatlık sunar.

Ulusal ve uluslararası kapsama, ihtiyacınız varsa ve seyahat ediyorsanız sağlık sigortası ile ülke genelindeki merkezlere gidebilirsiniz. Buna ek olarak, birçoğu, yalnızca Avrupa Sağlık Kartı ile ilişkili ülkelerde sunulan halk sağlığına karşı dünyanın hemen her yerinde yardım sunan uluslararası kapsamı içerebilir.

Halk sağlığı ile uyumluluk, özel sağlık sigortasına sahip olmak, kamu sağlığına erişimi engellemez. Herhangi bir zamanda herhangi bir konsültasyon, tedavi veya yatış için bir halk sağlığı merkezine gitmek isterseniz, sorunsuz bir şekilde ayarlayabilirsiniz.

Sigorta Dahilinde Olan Kapsamlar!

Sigorta Dahilinde Olan Kapsamlar!

Önleme kapsamı, sağlık sigortası tedavilere ek olarak, sağlık sorunlarının erken tespiti için kontroller ve önleyici testler gibi önleyici teminatlar sunar. Burada önleyici tedaviler önemlidir, çünkü hastalığın başlamasını ve yayılmasını önleyebilir ve daha maliyetli tedavilere ve diğer sağlık eylemlerine olan ihtiyacı azaltabilir.

Diğer kapsamlar, sağlık sigortası ile sigortanızdaki anlaşma yöntemine bağlı olarak, diş sigortası gibi çok çeşitli hizmetleri içeren başka teminatlara ve psikoloji, konuşma terapisi, akupunktur gibi sağlık hizmetlerine de sahip olabilirsiniz.

Sağlık Sigortası İçin Ön Onay Gereksinimlerinin Karşılamaması Faul Sayılır mı?

Evet, gerekli ön onay prosedürlerini uygulamazsanız, talebin daha büyük bir kısmını ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bazı durumlarda plan, hizmetin sözleşme kapsamında olmadığını belirleyebilir ve talebi tamamen reddedebilir.

Başka İçerik:  Tam Kapsamlı Sağlık Sigortası Avantajları ve Fiyatı

Birçok yönetilen bakım planı, planın ekonomik ve tıbbi olarak uygun gördüğü reçeteli ilaçların bir listesini oluşturur. Bu da genellikle jenerik bir ilacın kullanılmasını gerektirir.

Eğer bir şikâyetiniz varsa planın müşteri hizmetleri departmanıyla iletişime geçmelisiniz. Birçok sorun gayri resmi olarak çözülebilir. Ayrıca yazılı olarak şikâyette bulunabilirsiniz. Tüm yönetilen bakım planlarında, üye sorunlarını çözmek için bir şikâyet prosedürü bulunmalıdır. Bu prosedür üye el kitabında açıklanır.

Talepler, genellikle 30 günden fazla olmayan bir süre içinde çözülür. Hastalığınızın acil müdahale gerektirdiğini düşünüyorsanız, şikayetinizin acil şikâyet olarak değerlendirilmesini talep edebilirsiniz. Bu tür bir talep, alındığı andan itibaren 72 saatten fazla olmayan bir süre içinde çözülmelidir.

Bakım Planı ile Doktor Arasındaki Anlaşma

Bakım Planı ile Doktor Arasındaki Anlaşma

Yönetilen bakım planı ile doktorunuz arasındaki anlaşma, yıl içinde herhangi bir zamanda sona erebilir. Sağlayıcı birincil sağlayıcınızsa, plan yılının geri kalanı için bakımınızı kapsamalıdır. Hamileliğin ikinci veya üçüncü üç aylık dönemindeyseniz, plan doğum sonrası bakım da dahil olmak üzere bakımınızı kapsamalıdır.

Bir uzmanla görüşüyorsanız, planda hangisi önce gelirse, 90 gün boyunca veya tedavi bitene kadar bakımınızı kapsamalıdır. Sağlayıcı, hizmet alanına artık hizmet vermediği için plandan ayrılırsa veya mesleki etik eksikliği nedeniyle katılımları sonlandırılırsa, yukarıdaki hükümler uygulanmaz.

İşvereniniz başka planlar sunuyorsa, işvereninizin açık kayıt döneminde plan değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

Yorum yapın