Renault Kasko Sigortası

Renault Kasko Sigortası Gelecekte olabilecek ve öngörülmesi imkânsız kazalar birçok araç sürücüsünü zor durumda bırakır. Kasko sigortası sayesinde gerçekleşmesi olası kazalara karşı oluşacak maddi külfetin önüne geçilir. Kasko sigortası sadece aracınızda meydana gelecek yanma, çalınma, hasar gibi zararları güvence altına almaz aynı zamanda aracınızın yolda kalması sonucu çekici hizmeti de sunarak size büyük kolaylık sağlar.

Zamanla artan rekabet koşulları ile kasko poliçelerine deprem, sel basması gibi felaketler de eklendi. Böylece öngörülemeyen doğa koşullarına karşı araçta oluşacak zararlar kasko sigortası ile teminat altına alındı. Çoğu zaman ek teminat olarak gösterilen bu hizmetler, kasko yaptırırken poliçe kapsamına ekletilir.

Renault Kasko Sigortası Nedir?

Renault Kasko Sigortası Nedir?

Dünyanın önde gelen otomobil markalarından birisi olan Renault, aynı zamanda bisiklet, kamyon, otobüs, motosiklet, tank, traktör gibi farklı tipte araçlarıyla da ön plandadır. Ülkemizde sıklıkla kullanılan bu araç, farklı modellerle piyasada yer alır. Aracına kasko yaptırmak isteyen Renault marka araç sahipleri sıklıkla Renault kasko sigortası tercih eder. Renault kasko sigortası sayesinde sürücüler araçlarını orijinal parçalarla onarır.

Özenli işçilikle hizmet veren Renault kasko sigortası, aracın hasar sonrası oluşan tüm işlemleriyle yakından ilgilenir.  Araç sahipleri hızlı, güvenli ve uzman kişilerce yapılan onarım sayesinde Renault marka araçlarını güvenle kullanabilir.

Avantajları ile Renault Kasko Sigortası

Avantajları ile Renault Kasko Sigortası

Trafik kazaları birçok nedene bağlı olarak gerçekleşir. Trafik kazaları sonucu araç sahiplerini en çok endişelendiren konulardan birisi araçlarında meydana gelen maddi hasardır. Özellikle orijinal araç parçalarının döviz üzerinden hesaplanmasının bu durum üzerinde etkisi büyüktür. Fakat Renault kasko sigortası ile poliçenize ekleteceğiniz özel maddeler ile risklere karşı önceden önlem alabilirsiniz.  

Başka İçerik:  Trafik İşaretleri Ve Levhalarının Anlamları

Sel, deprem gibi doğal afetler, park halindeki araca başka bir aracın çarpması, kötü niyetli kişilerin araca zarar vermesi, araç hareket halindeyken motorlu veya motorsuz bir araçla çarpışması, halk hareketleri (grev, eylem gibi)  sonrası doğacak zararlar kasko sigortası tarafından teminat altına alınır.  

Renault Kasko Sigortası ile Aracınızı Teminat Altına Alın

Renault kasko sigortası birçok ek sözleşme ile kapsamı genişletilebilir. Müşterilerin isteği doğrultusunda sigorta poliçesine eklenen ek maddeler ile araçta meydana gelecek olası risklere karşı önceden önlem alınır. Renault kasko sigortası ile Türkiye içinde ve dışında aracınızda meydana gelebilecek herhangi bir zarar, kasko ile güvence altına alınır.

Kasko sayesinde terör eylemlerinden doğacak sabotaj veya bu zararları önlemek için yapılacak olan müdahaleler sonucu oluşan zararlar kasko da yer alacak ek sözleşme ile teminat altına alınır. Araçta meydana gelebilecek her türlü donma, paslanma, çürüme, eksime ile oluşan ve bakımsızlıktan kaynaklanan sorunlar kasko ile çözüme kavuşur. Böylece kasko ile sağlanan olanaklar ile müşteriler büyük bir mali yükten de kurtulur.

Renault Kasko Sigortası ile Yolda Kalmalara Son

Renault Kasko Sigortası ile Yolda Kalmalara Son

Araç sahipleri için en zor durumlardan birisi de aracın yolda kalmasıdır. Issız bir yerde, dağda, bayırda veya ormanlık alan gibi uygunsuz yerlerde aracın kalması araç sahipleri için moral bozucu bir durumdur. Özellikle de iş nedeniyle sık sık şehir dışına çıkan sürücüler, bu durumu daha fazla yaşar. Renault kasko sigortası aracın arızalanması sonucu yolda kalması durumunda çekici hizmeti sunarak araç sürücülerine büyük kolaylık sağlar.

Teknik arızalar sonucu aracı yolda kalan müşterilere büyük kolaylık sağlayan Renault kasko çekici hizmeti, bir telefon ile müşterilerin hizmetine gelir. Ücretsiz hizmet ile aracınızın servise ulaşmasını sağlar. Renault sigorta kapsamında çekici ile servise gönderilen aracın arıza ücreti sigorta kapsamında yer almaz. Fakat çekici hizmeti Renault kasko sigorta kapsamına dahildir.

Başka İçerik:  LPG ve Dizel Yakıt Tüketim Farkları

Renault Kasko Sigortası ile Gözünüz Arkada Kalmasın

Renault kasko sigortası hasar anında ve hasar sonrası müşterilere iyi bir şekilde hizmet vermeyi amaç edinir. Bu kapsamda aracınız hasarın boyutuna göre en kısa zamanda onarılarak size teslim edilir. Renault kasko sigortası müşterilerine ek araç hizmeti de sunarak onların araçsız kalmasının önüne geçer. İşin uzmanı kişilerce araçtaki arıza belirlenerek gerekli onarım gerçekleştirilir. Böylece yanlış veya hatalı arıza tespitlerinin önüne geçilir. Renault kasko müşterilerine sunduğu hizmetlerle fark yaratır.

Renault Kasko Sigortası Teminat Dışında Kalan Durumlar

Renault Kasko Sigortası Teminat Dışında Kalan Durumlar

Renault kasko dışında kalan ve arzu edilmesi halde ek sözleşme ile teminat altına alınabilen bazı durumlar vardır. Özellikle savaş, istila ve yabancı düşman hareketi gibi durumlarda doğabilecek her türlü zarar poliçe kapsamı dışında kalır. Yine araç sahibinin yakını tarafından araca yönelik kasten yapılan zararlar, aracın çalınması gibi durumlar Renault sigorta teminatı dışında kalır. Araç, ruhsatta belirtilenden fazla yük ve yolcu taşıması halinde arızalanırsa bu durumda sigorta poliçesi kapsamında teminat dışında kalır.

Bu gibi nedenlerden doğacak zararlar sigorta kapsamı dışında yer alacağı için araca sigorta yaptırmadan önce mutlaka sigorta şirketindeki yetkililerle görüşülüp bilgi alınmalıdır. Gerekirse sigorta kapsamı genişletilmelidir. Renault kasko sigortası, sigorta yapıldıktan bir yıl sonraya kadar müşterilerine hizmet verir. Böylece bir yıl boyunca aracınızı kullanırken içinizin rahat etmesini sağlar.

Yorum yapın