Prestij Kasko Sigortası

Prestij Kasko Sigortası Herhangi bir şekilde yasal zorunluluğu olmayan kasko, trafik sigortasına göre çok daha geniş kapsamlıdır. Yolculuk sırasında ve sonrasında oluşacak maddi kayıpların önüne geçen kasko sigorta, sizi ve sevdiklerinizi korumaktadır. Kullanıcılar araca gelecek olan zararlara yönelik büyük maddi yük altına girilmesini önleyen kasko ile rahat bir sürüş keyfinin tadını çıkarmaktadır. Trafik sigortası genellikle belirli zararları karşılarken kasko ile bu zararın ölçüsünün genişletilmesi mümkün olmaktadır.

Yalnızca yolculuk sırasında veya trafik içinde oluşacak maddi hasarı karşılamakla kalmayan kasko, araç park durumundayken doğacak kayıpların da ödenmesini mümkün hale getirmektedir. Yangın, hırsızlık çalınmaya yönelik teşebbüs veya park durumunda kaza gibi durumlar, kasko poliçeniz içinde değerlendirilebilmektedir. Böylece aracın park edilmesinde dahi korunabilmektedir. Standart kaskonun dışında ekstra avantajlar sağlayan kaskolar da günümüzde fazlasıyla tercih edilmektedir. Prestij kaskosu olarak nitelendirilen korumalar, aracın geniş ölçekte korunmasına destek olmaktadır.

Araç İçin Ekstra Avantaj Sağlar
Araç İçin Ekstra Avantaj Sağlar

Araç İçin Ekstra Avantaj Sağlar

Prestij kaskosu satın alınarak standart kaskonun sağladığı korumadan çok fazlasının elde edilmesi mümkün olmaktadır. Genellikle bu çeşit kasko teminatları içinde yanlış akaryakıt dolumu, hukuksal koruma, mini onarım, anahtar/ kilit değiştirme masrafları ve yolcu/ sürücü ferdi kaza gibi ekstra avantajları bulunmaktadır. Aracınızı ve sizi çok daha fazla koruyan prestij kasko, bunlara ek bir şekilde yol hizmetini de sağlamaktadır. Rahatlıkla trafiğe çıkmanıza yardımcı olan ekstra kasko sonucunda aracı neredeyse beklenmeyen bütün olumsuz durumlara karşı korunmanız mümkün duruma gelmektedir.

Yalnızca belli başlı ekstra korumalar ile sınırlı kalınmasına da gerek bulunmamaktadır. Prestij kasko hizmetleri çerçevesinde satın alınacak kaskonun içeriğini belirlemek mümkün olmaktadır. Örnek olarak asistan desteği, kişisel eşyaların korunması, LPG tesisat, ses ve görüntü cihazların koruması gibi bir çok kişisel koruma maddesi de kaskoya dâhil olunabilmektedir. Sizi ve eşyaları koruyan prestij kasko, her daim yardım alınması durumunda da avantaj sağlamaktadır. Piyasa değer farkı ve kişisel eşyaların teminatı ile zarara uğranması engellenmektedir. Kullanıcılar bununla birlikte farklı bölgeye seyahat ederken rahatlıkla tatilin keyfini çıkarabilmektedir.

Başka İçerik:  Tazminat Sigorta Ödemeleri 300 Milyona VardıPrestij Kasko Ekstra Güvenlik Önlemi

Toplu grev ya da sokak hareketi gibi eylemler, üçüncü kişilerce verilen zarar, sigara veya benzeri kaynakların dışında meydana gelen yangın ve hayvanların zararı gibi durumlarda tümünde devrede olan prestij kasko, ekstradan teminatlar sunmaktadır. Üstelik yalnızca bu tarz maddeler ile sınırlı kalmaya da gerek bulunmamaktadır.

Anlaşma gereği fazla hizmet satın alınması mümkün olmaktadır. Ekstra kasko çerçevesinde doğal afetlere yönelik maddi kayıp yaşanması önlenmektedir. Sel, su baskını veya benzeri afetlerde araca gelecek olan zararı karşılayan kasko; toprak kayması, fırtına veya dolu da afet esnasında da yanınızda olunmaktadır.

Araçlar için Avantajlar
Araçlar için Avantajlar

Araçlar için Avantajlar

Prestij kasko paketi satın alındığında standart kasko paketine göre daha geniş teminat ve avantaja sahip olunabilmektedir. Bu avantajlardan ise;

 • Yolcu-Sürücü Ferdi Kaza Sigorta
 • Hukuksal Koruma
 • Anahtar-Kilit Değiştirme
 • Mini Onarım
 • Yanlış Akaryakıt Dolumu

gibi unsurlar gösterilmektedir.


Araca ve size sınırsız koruma fırsatı sağlayan prestij kaskonun sunmuş olduğu fırsatlardan biri de yol yardımı olmaktadır. Bu fırsatlar ile kendinizi sürüş sırasında ve sürüş dışı aracı bıraktığınız da geniş bir güvence hissedilmektedir.

Prestij kaskonun en sevilen kısımlarından biri de teminata ihtiyaç duyulan unsurları poliçeye dâhil etme fırsatını sunuyor olmaktadır. Eğer istenirse, asistan yardımı, ses ve görüntü cihazlarının korunması ya da kişisel eşyaların güvenliğinin sağlanması unsuru da yine poliçeye teminat olarak ekleme fırsatına sahip olmaktadır.

Sokaklar oluşacak toplumsal bir eylem, üçüncü kişiler tarafından oluşturulan zararlar, sigara veya sizden kaynaklanan yangın ve hayvanların zararı gibi durumlarda devreye girerek devamlı olarak avantajlar sağlamaktadır. Sel, su baskını veya benzeri afetlerde araca gelecek olan zararları karşılayan kasko; toprak kayması, fırtına veya dolu gibi afet anında da yanınızda olmaktadır.

Başka İçerik:  Motosiklet Hırsızlarına Nasıl Engel Olabiliriz
Prestij Kasko Sigortası ile Aracın Risklerine Karşı Güvence
Prestij Kasko Sigortası ile Aracın Risklerine Karşı GüvencePrestij Kasko Sigortası ile Aracın Risklerine Karşı Güvence

 • Aracın diğer araç ile çarpışması ya da aracın diğer araca çarpması
 • Araca sabit ya da hareketli cismin çarpması
 • Aracın devrilmesi veya yuvarlanması
 • Üçüncü kişilerce araca verilen zarar
 • Aracın yanması
 • Aracın ya da parçalarının çalınması ya da çalınmaya karşı teşebbüs
 • Deprem, fırtına, dolu, toprak kayması, yıldırım ve yanardağ püskürmesi ile araçta oluşabilecek zararlar
 • Lokavt, grev, kargaşa, halk hareketi ve terör sebebiyle araçta oluşabilecek zararlar
 • Sel ve su baskınından dolayı oluşan zararlar
 • Sigara benzeri maddelerin teması ile oluşan yangın dışındaki zararlar
 • Yetkisiz kişilere çektirilen araca gelen zarar ile kurallara uygun olmadan çekilen ya da çektirilen araca gelen zararlar
 • Kemirgen ve diğer hayvanların araca karşı zararları


Araç Kasko Değeri

Kasko sigortası ile aracın çarpmaya, çarpışmaya ya da çalınmasına karşı güvence altına alınmaktadır. Çarpma fiili, hem aracı sizin çarpmanızı hem de başkalarının çarparak araca yönelik zarar vermesini içermektedir. Kaza ve hasarlarda kaskonun maddiyatı karşılama limiti en basit tabiriyle kasko değeri kavramını doğurmaktadır. Kasko bedeli de araca göre farklılık gösteren kasko değere göre şekillenmektedir. Kasko bedeli aracın markasına, modeline ve yaşına göre unsurlardan etkilenir.

Yorum yapın