Pert Kasko Sigortası

Pert Kasko Sigortası, ana teminatta belirtilen risklere göre aracınızın toplam hasar veya çalınmasına karşı sigorta sağlar.

Kaza sonrası aracın en az %70’inin hasar görmesi ve bakım maliyetinin sigorta değerine yakın olması aracı “pert araç” yapmaktadır. Öte yandan, bir kaza sonrası tamamen kullanılamaz hale gelen bir araç ise tamamen hasarlı bir konuma girecektir. Tamamen yanmış veya uçurumdan düşmüş araçlar artık tamiri mümkün olmadığı için bu kategoriye dâhil edilir.

Pert Araçlarına Pert Kasko Yaptırılabilir Mi?

Trafik sigortasından farklı olarak kasko türü isteğe bağlı bir sigorta türüdür. Araç sahibi ve sigorta şirketinin uygulanması konusunda anlaşmaya varması yeterlidir. Ancak sigorta şirketleri genellikle hasarlı araçları bir risk olarak değerlendirebilir. Bu nedenle, şirket poliçesi ve sigorta anlayışı gereği, sigorta şirketleri ciddi hasarlı kaza geçirmiş araçlara kasko yaptırmak istemeyebilirler. Ancak Pert kasko sigortası, motorlu taşıtın kendi hasar sigortasından farklı olup, pert işleminden geçmiş ve tamir görmüş araçlara uygulanabilir. Bu poliçe kapsamında daha önce hasar görmüş araçlar sigortalanabilir.

Araba Sigortası Mı, Pert Araba Sigortası Mı?
Araba Sigortası Mı, Pert Araba Sigortası Mı?

Araba Sigortası Mı, Pert Araba Sigortası Mı?

Diğer sigorta türleriyle karşılaştırıldığında, ülkemizde kasko yaptıran araç sahiplerinin oranı oldukça düşük sayılardadır. Bunun temel nedeni, kasko sigortasının mevcut prim seviyesinin araç sahipleri tarafından yüksek görülmesidir. Kasko sigortasının yerini alan Pert Kasko, düşük prim seviyesi ile bu anlamda tüketicilerin yüzünü güldürüyor.

Pert Kasko Neden Yapılmalıdır?

Pert araçları bazen tüketiciler tarafından bilinçli olarak tercih edilse de bazen bunun farkında olamayabiliyorlar. Bunun yanı sıra uygun fiyatlı oldukları için de tercih edilebiliyor. Pert Kasko Sigortası ile bu tip araçlar kasko sigortasına göre daha uygun fiyata sigortalanabilmektedir. Bu sigorta türünde kasko sigortasında en temel riskler en uygun fiyat ve ödeme koşulları ile teminat altına alınabilir.

Başka İçerik:  İkinci El Araçlar İçin Garanti Sigortası

Pert Sigortası Neleri Kapsıyor?

Pert Kasko Sigortanız varsa, aracınızın kapsadığı durumlar;

 • Yanma (araç yanması),
 • Hırsızlık olayları (aracınızın veya araç parçalarının çalınması ya da çalınmaya teşebbüs edilmesi),
 • Çarpışma (aracınız karayolu veya demiryolunda motorlu veya motorsuz başka bir araçla çarpışması)
 • Dış etkenler (araca sabit veya hareketli bir cisimle aniden çarpması veya aracın sigortalının iradesiyle böyle bir cisme çarpması, devrilmesi)

Bu tür durumları önlemek için bu sigorta kapsamının yapılması gerekir.

Pert Kasko Sigortasından Hangi Hizmetler Yararlanabilir?

 • Bilgi paylaşımı ve organizasyon fırsatları sunar
 • Kazadan sonra aracı hareket ettiremez veya güvenli bir şekilde kullanamazsanız, en yakın anlaşmalı servis istasyonuna çekin.
 • Seyahate devam etmek için araç kiralama hizmetlerinin sağlanması
 • Yaralanma veya hastalık durumunda taşınabilir olmalıdır
Pert Kasko Sigortası Hangi Araçlara Uygulanabilir?
Pert Kasko Sigortası Hangi Araçlara Uygulanabilir?

Pert Kasko Sigortası Hangi Araçlara Uygulanabilir?

Pert Kasko, pert tescilli (ağır hasarlı) tüm araç grupları için model ve yıl farkı gözetmeksizin sigorta yapabilmektedir. Buna özel araçlar, hafif ticari araçlar, ağır ticari araçlar ve özel ticari araçlar dâhildir.

Araç Pert Olursa Ne Yapmalıyım?

Kaza, araca zarar verirse, kazadan sonraki beş iş günü içinde sigorta şirketine bildirilir ve aracın muayenesi için bir bilirkişiye duyurulur. Belirtilen süreden sonra sigorta şirketine bildirimde bulunulursa, sigorta şirketi sorumluluk almama hakkına sahiptir.

Pert Kaskosu Yapmanın Avantajları
Pert Kaskosu Yapmanın Avantajları

Pert Kaskosu Yapmanın Avantajları

Pert kasko ücretsiz ekspertiz hizmeti vermektedir. Değerlendirme sürecinde aracınızda sizin, yolcularınızın ve trafik personelinin güvenliğini tehlikeye atabilecek bir problemin olduğu tespit edilirse bu durum size bildirilecektir. Bu nedenle zamanında önlem almanıza yardımcı olabilir. Aracınızın işlem değerini arttırır. Sigortalı veya sigortalı olabilecek bir araç satın aldıklarında, sigortalanabileceğini bilen müşteriler aracı satın almaya daha istekli oluyorlar. Pert Sigorta, kredi süresi boyunca sigorta ihtiyaçlarını karşılar. Pert sigortası, aracınızın güvenli sürüşe uygun olarak onarılmasını sağlayan bir sigortadır.

Başka İçerik:  Seat Kasko Sigortası Hakkında Her Şey

Pert Sigortası Avantajlarının Sıralanması

 • Pert araç sahiplerine kasko yaptırıyor: Pert ve sonrasında onarılan arabaların çoğu sigorta kapsamı dışında kalsa da, sigorta şirketiniz bu ihtiyacı karşılayabilir.
 • Pert Kasko sigortası ücretsiz ekspertiz hizmeti vermektedir. Bu ekspertiz sürecinde aracınızda sizlerin, yolcularınızın ve trafik personelinizin güvenliğini tehlikeye atabilecek problemler olduğunu tespit edersek sizi bilgilendireceğiz.
 • Pert sigortası aracınızın işlem değerini artırır. Porter’da tamir edilen araçlar sigortalı olmadığı için işlem değeri düşer. Sigortalı araç satın alırken, sigortalanabileceğini bilen müşteriler aracı satın almaya daha istekli oluyorlar.
 • Pert Kasko, kredi dönemi boyunca kredili alımlarda kasko şartlarını karşılar.
 • Pert kasko sigortası, araçların mesleki bilgi birikimiyle transfer edilmesini, araç kusurlarından kaynaklanan maddi ve fiziksel zararları en aza indirmeyi ve böylece sosyal faydaları artırmayı amaçlar.
Temin Kapsamı Nelerdir?
Temin Kapsamı Nelerdir?

Temin Kapsamı Nelerdir?

Aracınız büyük bir kaza sonucu hasar gördükten sonra sigorta şirketiniz size güvenli bir şekilde sürüşe devam etme imkânı sunar;

 • Aracın çalınması
 • Çarpma, devrilme, düşme, yakma, hırsızlık ve diğer kötü niyetli davranışlar
 • Depremler ve diğer doğal afetler
 • Grevler, lokavtlar, isyanlar ve terör
 • Kemirgen kapsamı
 • Sel ve su baskını
 • Sigara ve benzeri maddelere maruz kalmanın neden olduğu yangın dışı hasarlar.
 • Yetkisiz kişiler tarafından çekilen araçlarda hasar

Yorum yapın