Oto Koltuğu Olan Araçlara Kasko İndirimi

Oto Koltuğu Olan Araç Sahiplerine Kasko İndirimi Küçük çocuklu ailelerin araçlarında bebek koltuğu bulundurması kuralı bir süre önce yaşantımıza dâhil oldu. Hatta bu kurala uymayan ailelere cezai işlem uygulanmaya başlandı. Tabii bu koltukların belirle koşullar ölçeğinde olması talep ediliyor. Bu sayede kaskoda indirim gerçekleşiyor. Kasko fiyatı pek çok özel durum olduğunda indirimli olarak karşımıza çıkıyor. Bunlardan birisi ise aileler için yapılan indirimler yer alıyor.

Küçük çocuklu aileler için eğitim sigortası gibi sigorta türleri ile beraber bebek koltuğunun zorunlu olması halinde uygulanan bebek koltuğu için, kargo indirim ürünleri içinden sadece bir tanesidir. Araç sahipleri yüzde 25’e varan bebek koltuğu sayesinde yararlanabilir ve bebek koltuğu ile beraber, çocuğu ile birlikte güvenli bir yolculuk yapılabilme şansına sahip olur. Aşağıda yer alan yazıda oto koltuğunun kasko üzerinde nasıl bir indirim sağladığından, ebeveynlerin yararlanabileceği ürünlerinden ve başka kasko indirimlerinde söz edilecektir.

Araçlarda Bulunan Oto Koltuğuna Nasıl Bir Kasko İndirimi Sunuluyor?

Araçlarda yer alan çocuk koltuğu yaklaşık 2010 senesinde zorunlu duruma getirildi. Bunun için farklı kriterleri de mevcuttur. Kullanılan araç 1.50 boyundan kısa ve 36 kilogramın altında bir çocuk bulunuyor ise bu çocuk için güvenlik sağlayabilmek için özel tasarlanmış araba koltuğu bulundurulması gerekiyor. Bebek oto koltuklarında da farklı kriterler bulunuyor. Bu kriterler göz önünde bulundurularak üretimi yapılıyor. Ailelerin oto koltuğu için belirlenmiş kriterlere hassasiyet ile uyumaları isteniyor. Bu kurallarla beraber bebeği kucakta taşıma zamanları, geride kalıyor. Kuralları ihlal edenler hakkında cezai işlem uygulanıyor.

Sigorta Şirketleri Tarafından Sağlanan İndirim Avantajları

Sigorta Şirketleri Tarafından Sağlanan İndirim Avantajları

Sigorta şirketleri pek çok konuda müşterilerine indirim avantajları sağlıyor. Hasarsızlık, mesleklere özel indirimler derken pek çok indirim çeşitlerinden kullanıcılar yararlanıyor. Bunun beraberinde çocuk bulunan aileler için indirim imkânları yapılabiliyor. Araçlar için yapılan kasko fiyatları arabasında oto koltuğu bulunan aileler için yaklaşık olarak %100 25’e Varan indirimlere gidiliyor. Genellikle bu indirimden yararlanmak için çocukları 0 ile 5 yaş grubunda olan çocuklu aile olmak gerekiyor. Bazen bazı sigorta şirketleri bu kaskoya ilave olarak bakıcı teminatı da ekleyebiliyor. Bu imkân da şimdilerde mevcut bulunuyor. Aileler elindeki bulunan imkânlar doğrultusunda kendilerine uygun kasko başvurusunda bulunabilirler.

Başka İçerik:  Trafik İşaretleri Ve Levhalarının Anlamları

Kasko İndirim İmkânları Kimler Ne Şekilde Faydalanabilir?

Sigorta şirketleri artık pek çok konuda kasko indirimi uyguluyor. Aslında kasko zorunlu bir sigorta çeşidi değildir. Bireyler bu sigorta türünü yaptırdığında kesinlikle büyük fayda görebiliyor. Sigorta şirketleri bireylere kasko yaptırmaya teşvik etmek için pek çok meslek grubu ya da pek çok durum  için kasko indirim imkânları sunuyor. Kasko indirim miktarları ise kategorilere göre farklılık gösterebiliyor. Kaskoda yapılmış olan indirimler aracın yaşı,  modeli, kaza geçmişi, kullanıcı tecrübesi gibi durumda göz önüne alınarak belirleniyor.

Kasko Yaptıracakların Dikkat Edeceği Hususlar

Kasko yaptıracak olan bireyin bu gibi ayrıntılara dikkat etmesi gerekiyor. Aracın kasko sigortası bulunmadığı takdirde olası bir kaza halinde sigortanız kaza giderlerini karşılamaz.  Bu gibi olumsuz durumlar ile karşılaşmamak için kaskonuzu yaptırmak oldukça önemli hale geliyor. Kasko primini ödemek daha büyük hasar giderlerine maruz kalmamızın önüne geçiyor. Kasko yaptırmadan evvel teminat durumuna da dikkat etmenizde fayda vardır. Sigorta şirketlerinde verilen indirim miktarları şirketlere göre farklılık gösterir. Bu konuda sabit bir ücret bulunmaz. En çok indirim alan kasko indirimi hasarsızlık olarak karşımıza çıkıyor.

Aileler Kargo İndirimlerinden Ne Şekilde Yararlanılır?

Sigorta şirketlerinin günümüzde sunmuş olduğu avantajlarla beraber ebeveynler pek çok şekilde bu indirimlerden faydalanabilirler. Geçmiş zamanda zorunluluk durumuna gelen oto koltuğu araba için bir kasko indirimi imkânı sağlıyor. Oto koltuğu olan araçlarda yüzde 25’e miktarlarda kasko indirimine gidiliyor. Yurt dışında eğitim görme gibi maddeleri içeren sigortalar çocuklu ailelere  büyük oranda rahatlık sağlamak amacı ile karşımıza çıkıyor. Sizlerde ne istediğinize bağlı olarak bu gibi özel durumlarda kasko teklifi alabilirsiniz.

Hasarsızlık İndirimi Nedir?
Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Hasarsızlık indiriminden aracın sahibi poliçe zamanında hasar bildiriminde olunmaz ise yüzde 70’e varan miktarlarda yararlanabilir. Kaza geçirmediği aracına hasar görmediği süre boyunca indirim oranı artış gösterir. Fakat az hasarlı kazalarda hasarsızlık indirim oranı iptal edilebiliyor. Bunun için yapmanız gereken mini onarım denilen teminatı uygulamanız sizin faydanıza olacaktır. Böyle yaparak indiriminizi azalmaktan kurtarmış olursunuz. Başka bir kasko indirim şekli ise meslek gruplarını özel uygulanıyor. Bu mesleklerden bazıları şu şekilde sıralanıyor.

  • Türk silahları Kuvvetleri mensupları
  • Öğretmenler, Eczacılar, Polis, Vali, Kaymakam ve Öğretim Üyeleri
  • Yargı mensupları
Başka İçerik:  Kasko Sigortası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm grupların mesleğini kanıtlayan bir belge ile kasko indirim başvurusu yapabilir. Öğretmenlerin bu başvuruyu yapabilmeleri için Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bir belge ile öğretim üyeleri için ise üniversite kimlik kartları ile başvurması gerekiyor. Bu meslek indirimlerine ilave olarak çeşitli teminatlar ilave ederek kendinize daha fazla güvence altına alabilirsiniz. Kasko imkânları yurt dışında da geçerli olabiliyor. Bunun için kasko yaptırırken kasko kapsam alanını genişleterek yurt dışında da aracınızı koruma imkânı bulabilirsiniz.

Yorum yapın