Lüks Otolara Kasko Bedeli Ne Kadar

Lüks Otolara Kasko Bedeli Ne Kadar Lüks aracınızla rahat ve konforlu bir şekilde yolculuk yaparak seyahatin keyfini çıkarmak için onun bedelini de ödemek gerekiyor. Her aracın fiyatı, performansı ya da sigorta bedeli gibi pek çok kritere göre değeri farklıdır. Lüks sınıfa giren araçlarda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var elbette.

Çünkü lüks otomobillerde hem performans hem de fiyat hem de konforu ön plandadır.  Aracın tüm bu özelliklerinin yanında güvenliği de çok önemlidir. Bu yüzden de aracınız için doğru kaskoya karar verebilmelidir her şeyden önce.  

Hangi Kasko Tercih Edilmeli
Hangi Kasko Tercih Edilmeli

Hangi Kasko Tercih Edilmeli

Lüks araçlar için kasko sigortası iki türlü değerlendirilebilir. Birincisi dar kasko diğeri de genişletilmiş kaskodur. Ve tabi aracınızı sigortalatırken doğru kasko seçmek ve aracınızı doğru bir şekilde koruma altına almak çok önemlidir. Lüks otomobiller diğer orta sınıf ve alt sınıf otomobillere göre daha fiyatlı olduğuna göre dar kasko uygun olmaz. Lüks araçlara en uygun kasko genişletilmiş kaskodur.

Genel olarak dar kasko sadece genel teminatları karşılayan bir kasko türüdür. Uygun fiyatı ile genellikle sigorta firmaları tarafından önerilen bu kasko türünde kaza sırasında oluşmuş hasarı karşılamak veya aracın çalınması durumlarında ortaya çıkan maddi kaybı karşılamak için sunulur. Genişletilmiş kaskoda ise adından da anlaşılacağı üzere kapsamı daha da genişletilmiştir.

Aracın tam anlamıyla son derecede güvenli bir şekilde seyahatini ve her türlü zararın karşılanmasını içerir. Aracınızı koruma altına almak için isteğe bağlı olarak yapılan kaskoların süreleri bir yılla sınırlıdır. Poliçenin her yıl yenilenmesi ile araç kaskosunun fiyatlarında oynamalar olacaktır. Ayrıca aracınızın yaşına göre de fiyatı değişmektedir.

Başka İçerik:  Kasko Değer Hesaplama İşlemi
Kasko Değerini Nasıl Öğrenebilirsiniz
Kasko Değerini Nasıl Öğrenebilirsiniz

Kasko Değerini Nasıl Öğrenebilirsiniz

Araç kasko değer listesi denilen ve TSB tarafından belirlenen ve yayınlanan, kaza, çalıntı ve kasko yenileme gibi durumlara karşı araç değeri belirlenen bir liste ile tüm araç sahipleri çok daha rahat bir şekilde araç kasko değerini öğrenebiliyor. Her ay yenilendiğinden dolayı da her daim günceldir. Bu liste bir nevi tavsiye niteliği taşır. Aracın durumu veya aksesuarları gibi etkenlere bağlı olarak fiyatlarda değişimler yaşanabilir.

Araçların kasko bedeli belirlenirken aracın yaşı, markası ve modeli baz alınmaktadır. Aracınıza kasko yaptırmak istediğinizde ya da kasko yenilemek istediğinizde aracın araç kasko değer listesinde yer alan fiyatının yanında birtakım faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Araçta bulunan tüm aksesuarları da göz önünde bulundurarak kendi aracınıza en uygun fiyatı almak için araç kasko fiyatı sorgulama sistemi üzerinden online olarak sorgulatabilirsiniz.

Kasko trafik sigortasından farklı olarak isteğe bağlı olarak yapılır ve kaza durumlarında karşı tarafın değil de sizin masraf tutarını ödemek adına düzenlenir. Araç onarım ve bakımından tutun da hastane masraflarına varana kadar poliçe kapsamına göre büyük kolaylıklar sağlayan kaskonun lüks araçlar için de farklı fiyatlandırmaları mevcuttur. 

Lüks Otolara Kasko Bedelini Nasıl Sorgularım
Lüks Otolara Kasko Bedelini Nasıl Sorgularım

Lüks Otolara Kasko Bedelini Nasıl Sorgularım

Kaskonun önceliği araç sahibinin güvenliğini sağlamaktır. Fiyatlandırmayı da araca göre yapar.  Böylece araç şehir içinde ve şehir dışında güvenle seyahat eder veya yangın, sel ve deprem gibi doğal afet durumundaki maddi kayıplarda herhangi bir olumsuz durum yaşanmaz ve bu kayıp giderilir. Aracın yaşı ve modeline göre aracınızı kaskolatmanız büyük önem arz eder. Araç kasko değer listesi on beş yaşından küçük araçlar için oluşturulmuş bir listedir.

Mutlaka bu listeyi göz önünde bulundurarak bir fikir edinmeniz yararlı olur. 15 yaş üzeri araçlar bu listeye dahil edilmediğinden bu araçlarda kasko ve trafik sigortası yapılırken araç sahibinin kişisel bilgileri vs. gibi kriterler de değerlendirilir. Lüks aracınız için de kasko düşünüyorsanız sigorta ve kasko sayfalarını mutlaka ziyaret ederek karar vermeniz de fayda vardır. Böylece kasko seçenekleri oluşturabilir ve doğru araç sigortalatarak sorunsuz bir seyahat yaşayabilirsiniz.

Başka İçerik:  Zorunlu Trafik Sigortası Kazada Ne Kadar Öder?

Yorum yapın