Koruyucu Cam Nasıl Takılır

Koruyucu Cam Nasıl Takılır  Cep telefonları günümüzde en çok kullanılan teknolojik cihazların başında geliyor. Hayatı kolaylaştıran cep telefonlarını kullanırken bazı detaylara dikkat etmeniz gerekiyor. Cep telefonlarında en çok görülen arıza türleri ekran kırılması olarak karşınıza çıkar. Elden düşmesi sonucu kasada ve ekranda kırılma oluşabilir. Bu gibi durumlarda da ekranın değiştirilmesi gerekir. Aynı zamanda kasanın değiştirilmesi de gerekebilir. Bu da size maddi açıdan kayıp olarak geri dönecektir. Bu durumlarda ekrana koruyucu cam takılması gerekir. Koruyucu cam düşme ve benzeri durumlarda ekranı korur. Kullanım sırasında da sizi rahatsız etmez. Dikkat etmeniz gereken kaliteli bir cam takılması gerekir. Bunun için de profesyonel yerlerden destek alabilirsiniz.

Koruyucu Cam Seçimi Nasıl Yapılmalı

Koruyucu Cam Seçimi Nasıl Yapılmalı

Koruyucu cam modelleri farklı olarak satışa sunuluyor. Cep telefon modelinize uygun bir seçim yapabilirsiniz. Seçtiğiniz modelin özellikli olması gereklidir. Üzerinde su teması bulundurmayan toz ve kir tutmayan bir koruyucu cam seçilmesi gerekir. Bu özelliklere sahip bir model daha uzun süreli bir kullanım sağlamanıza da yardımcı olacaktır. Sektör içerisinde birçok koruyucu cam modeli bulunuyor. Koruyucu cam ekranın kırılması veya çatlamasına karşı korur. Ayrıca temiz bir bezle camı temizleyebilirsiniz. Koruyucu cam dokunmatik bölümünü asla olumsuz etkilemez. İstediğiniz bilgiye hızlı bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Dokunmatik hızından herhangi bir şekilde eksilme durumu oluşmaz.

Ekran Koruyucu Takmadan Önce Neler Yapılmalı

Ekran Koruyucu Takmadan Önce Neler Yapılmalı

Ekran koruyucu takmadan önce uygulamanız gereken bazı detaylar bulunuyor. Öncelikle cep telefonunuzun ekranını ıslak bir mendille temizleyin. Üzerinde toz ve benzeri bir şey bırakmayın. Eğer toz kalırsa kabarcık oluşumuna neden olur. Buda görsel olarak kullanımı olumsuz olarak etkileyecektir. Ayrıca ekran koruyu takılması uzmanlık isteyen bir konudur. Ellerin titremeden takılması gereklidir. Bunun için de uzman desteği almanız yararınıza olacaktır. Ekranı temizledikten sonra ekran koruyucu modelini yukardan aşağıya doğru takmaya başlayın. Takarken bastırmalı ve aşağı doğru sıvazlamalısınız. Bu sayede tam bir oturma sağlayacaktır. Ekran koruyucuyu taktıktan sonra kesinlikle çıkarmayın. Uzun süre kullanım sağlayabilirsiniz. Bu sayede ekran üzerinde düşse bile çatlama oluşmayacaktır. Koruyucu devreye girecek ve tam bir işlevsellik tanıyacaktır.

Eskimiş Ekran Koruyucu Çıkarma

Eskimiş Ekran Koruyucu Çıkarma

Cep telefonunuzun ekranında bulunan ekran koruyucu çıkarma işleminde kesinlikle ekrana zarar vermemeniz gerekir. Eskiyen ekran koruyucu çıkarmak istediğinizde en yukarı kısmından başlayarak çıkarmaya başlayın. Uç kısmını kaldırın ve yavaşça aşağı doğru çekin. Bu sayede ekran koruyucu kendini bırakacaktır. Eskiyen ekran koruyucuyu çıkardıktan sonra yenisini takabilirsiniz. Ancak camı mutlaka temizlemeniz gerekir. Çünkü altında toz olacaktır. Bunun için özel bir bez yardımı ile tozu silebilirsiniz. Sildikten sonra yeni ekran koruyucu modelini takabilirsiniz. Taktıktan sonra daha kaliteli bir kullanım sağlayabilirsiniz. Ekran koruyucular özel olarak üretilen ürünlerdir. Ekranın düşme sonucu kırılma veya çatlama gibi durumlarda koruyucu olması ile ön planda yer alır.

Başka İçerik:  Seyahat Sigortası Çeşitleri ve Teminatı
Ekran Koruyucu Fiyatları

Ekran Koruyucu Fiyatları

Ekran koruyucu fiyatları ekonomik olarak karşınıza çıkıyor. Tüm modeller için kolayca bulabilir ve satın alarak kullanım sağlayabilirsiniz. Cep telefonlarınızı koruma altına almak istiyorsanız sigorta yaptırabilirsiniz. Kasko yaptırarak bir yıl içerisinde oluşabilecek risklere karşı koruma altına alabilirsiniz. Bu konuda ilgili sigorta şirketlerinden destek alabilirsiniz. Tüm cep telefonları için sigorta yapılabilmektedir. Yıllık olarak yapılan sigorta poliçesinin primleri de oldukça ekonomiktir. Düşme, sıvı teması veya çalınmaya karşı koruma altına alınır. Ayrıca ekranda bulunan çatlak ve benzeri durumlarda da kasko poliçeniz size yardımcı olacaktır. Bunun için sizde tercih edebilirsiniz.

Yorum yapın