Kasko Çekici Hizmeti

Kasko Çekici Hizmeti Kasko sigortası, aracın oluşturduğu risk grubundan kurtarmak amacıyla  güvence altına alınarak içeriğinde birçok teminat bulunduran bir sistemdir. Kaskoda çekici hizmeti, bu teminatların hepsini karşılayan bir türdür. Aracın yolda kalması, arıza çıkarması veya kaza geçirmesi durumunda tüm olumsuzluklardan kurtarmak amacıyla çekici hizmeti devreye girer ve sorunun çözülmesini sağlar. Çekici hizmeti kasko sigortası içeriğinde dâhilinde bulunmasına rağmen kısmı konularda ek teminat olarak kayıtlara geçmektedir. Sigorta içerisinde oldukça önemli bir yerde olmasına rağmen bazı sigortacılar tarafından göz ardı edilen bir sistem olarak geçmektedir. Çekici teminatı insanların gerek zamandan gerekse ekonomisinden tasarruf etmeyi amaç  edinir.

Kasko Çekici Hizmeti Neleri Kapsamaktadır?

Kasko çekici hizmeti, kasko sigortasına dâhil bir sistemdir. Sürücünün araç kullanırken  yolda uğradığı olası aksiliklerin ya da kazaların telafi edilmesi ve çözülmesi amacıyla çekici hizmetiyle iletişime geçerek sorunu çözmeye yarayan bir çeşit hizmet türüdür. Kasko çekici hizmeti, insanlar açısından oldukça önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Kasko sigortası ile bir araya gelerek sürücülere kusursuz hizmetler sunmayı amaç haline getirir. Kasko çekici hizmeti poliçehizmetine bağlı olarak değişiklikler göstermektedir. Ek teminat olarak da anılan kasko çekici hizmeti insanlık açısından büyük öneme sahiptir. Hareketsiz halinde bulunan aracın ya da herhangi bir sorundan kaynaklı çalışmayan aracın olay yerinden çekilmesini sağlayarak insanlara fazlasıyla yardımcı olmaktadır.

Kasko Çekici Hizmeti Nasıl Gerçekleşir?

Kasko Çekici Hizmeti Nasıl Gerçekleşir?

Kasko çekici hizmetine ihtiyaç duyulması aracın herhangi bir kazaya da yolda kalmasıyla oluşur. Bu aksiliklerden kurtulmak amacıyla çekici hizmetine ulaşılarak durum bildirilir ve yardım istenir. Çekici hizmeti olayın gerçekleştirildiği ve aracın bulunduğu bölgeye gelerek aracın en yakın servis şirketine ulaştırılması sağlanır. Çekici bu tür işlemler için ücret almaz sadece aracın zararının ödenmesi için sürücüyü bilgilendirir. Aracın çekilmesinin maliyeti bulunduğu sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Başka İçerik:  Trafik Sigortası Nasıl Sorgulanır?
Kasko Çekici Hizmeti Şartları Nelerdir?
Kasko Çekici Hizmeti Şartları Nelerdir?

Kasko Çekici Hizmeti Şartları Nelerdir?

Çekici hizmetinin kasko sigortası tarafından alınabilmesi için bazı şartlar ön görülmüştür. Bu şartlar sigorta şirketlerine bağlı olarak değişim göstermektedir. Çekici hizmeti, sürücünün  ikamet ettiği adrese yakın yerde hizmeti gerçekleştirir. Araç anlaşma yapıldığı en yakın servise gönderilerek araçtaki sorunlar onarılırken herhangi bir ücret sigorta kapsamına girmez.

Bazı sigorta şirketleri çekici hizmetini her araçta limit özelliği ekleyerek hizmetin sınırlı bir şekilde gerçekleştirilmesini uygun görür. Sigorta şirketleri genellikle yılda iki kez çekici hizmeti sunmaktadır. Aracın diğer araçlarla çekilmemesi durumunda vinç devreye girmekte olup vincin aracı taşıması halinde ek ücret sürücüye sunulabilir. Sürücünün çekici hizmeti talebini gerçekleştirilmesi için aracın hareket edemez konumunda bulunulması gerekmektedir.

Kasko Çekici Hizmeti Avantajları Nelerdir?
Kasko Çekici Hizmeti Avantajları Nelerdir?

Kasko Çekici Hizmeti Avantajları Nelerdir?

Kasko çekici hizmetinde bulunan çekici hizmetini poliçeye devretmek büyük avantajlar sağlamaya yardımcı olmaktadır. Olası bir kaza durumunda aracın yolda kalması durumunda trafiğin aksamaması için çekici hizmetleri olabildiğince hız kat ederek sürücüye ulaşmaktadır. Böylelikle sorunun en kısa ve hızlı bir şekilde çözülmesi sağlanmaktadır. Sigorta şirketi olay yerine en yakın servise götürerek trafiğin aksamaması açısından çaba sarf etmektedir.

Kasko dışında çekici çağırılması durumunda sürücü fazla miktarda para ödeyebilir aynı zamanda hizmet geç vakitte sunulabilir. Kasko çekici hizmeti sürücünün bütçesinden yemeden aracın zarar görmeden en kısa sürede aracın en yakın servis şirketine gönderilmesinde etkili olur. Kasko çekici hizmeti sayesinde araç güvenle taşınmakta olup olası sorunların en kısa sürede çözülmesine yardımcı olmaktadır. Çekici teminatı tüm servisleri içeriğinde bulundurarak sürücüye daha fazla avantaj sağlamada ekili bir rol üstlenir.

Neden Çekici Teminatı Yaptırılmalı?
Neden Çekici Teminatı Yaptırılmalı?

Neden Çekici Teminatı Yaptırılmalı?

Kasko çekici teminatı kişinin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda şekillenen bir tür hizmettir. Çekici maliyeti duruma bağlı olunarak farklı sonuçlar doğurabilir ve maliyet açısından oldukça yüksek mevlada ücretler istenilebilir ayrıca olay yerinde beklenmedik durumlarla karşılaşılabilir. Bu ve bu gibi durumlarda çekici teminatı devreye girerek sürücünün ekonomisinde olabildiğince tasarruf sağlamaya yarar.

Başka İçerik:  Çalınma ve Çalınmaya Teşebbüs Kasko Sigortası

Bir yandan da güvenli hizmet sunmanın önemini bir kez daha gözler önüne sermektedir. Kasko sigortası içeriğinde bulunulan çekici hizmeti hem zamandan hem de maddi konularda kazanç sağlamada büyük rol üstlenir. Araç firmanın sonsuz güvence sunduğu hizmetiyle sorunsuz ve kusursuz bir şekilde servise ulaşmasına olanak sağlamaktadır. Çekici teminatı büyük önem sağlamakla birlikte sigortada büyük kolaylıklar sağlamaya da yardımcı olmaktadır.

Kasko Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kasko sigortası  sorgulamak oldukça basit ve hızlı bir işlemdir. Sürücüler kasko poliçelerini görebilmek ya da yerine yenisini alabilmek için kasko sigortası sorgulamaya ihtiyaç duymaktadır. Kasko sigortası sorgulamanın bir diğer amacı ise değişik sigorta şirketleriyle iletişime geçmek, onlardan teklif alarak karşılaştırmalar yapmak amacıyla sorgulamaya ihtiyaç duymaktadırlar.

Düşük fiyat aralığı verilen sigorta şirketinin en iyi olduğu kanısına varılmamalıdır. En uygun kasko teminatlarını içeriğinde bulunduran kasko poliçesi daha güvenli ve daha kullanışlı hizmetler sunup müşterilerine kalite standartlarına uygun hizmetler sunmaktadır. Bu durumlara dikkat edilmesi oldukça önemli bir unsur olarak karşımıza çıkar.

Yorum yapın