İkinci El Araç Alımından Sonra Yapılacaklar

İkinci El Araç Alımından Sonra YapılmasıGerekenler  Günümüzde çoğu kişinin tercihi İkinci el araç almaktan yanadır. Bunun başlıca sebeplerinden biri de sıfır araçların dostlarının çok yüksek olmasıdır. Bu yüzden ikinci el araç alım oranı daha yüksektir, denilebilir. Sıfır almak tamamen risksizdir. Herhangi bir bakım ya da temizlik gerekmez. İkinci el araç alımı daha risklidir.

Aldıktan sonra mutlaka bir bakım yapmak gerekir. Ayrıca derin bir temizlik ihtiyacı da olur. İkinci el araba alacak olanlar, sonrasında nasıl bir yol izleyeceklerini merak ederler. Yapılması gereken her şeyi yazının devamında bulabilirsiniz.

İkinci El Araçlarda Direksiyon Ve Vites 

İkinci el araba aldığınız zaman, kullanılmış olduğu için, en önemli şeylerden biri vites ve direksiyondur. Bilindiği üzere direksiyon en çok temas edilen yerdir. Araba satın aldıktan sonra, ilk bakılması gereken de direksiyon durumudur. Direksiyonu yeniden kaplatabilir, vites topuzu değişlikliği yapabilirsiniz.

Bu hem daha yeni bir görüntü hem de temizlik sağlar. Arabayı kullanan kişi de kendini daha mutlu hisseder. Bu genel olarak bakıldığında ekonomik bir fiyata yapılabilir. Her yerde değişkenlik gösterir. Küçük bir piyasa araştırması yaptıktan sonra, fiyatlar hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İkinci El Araçların Aracın Periyodik Bakımı 
İkinci El Araçların Aracın Periyodik Bakımı 

İkinci El Araçların Aracın Periyodik Bakımı 

Araçlar da periyodik bakım son derece önemli bir yere sahiptir. Bu bakımın içine birçok şey girer. Arabayı aldıktan sonra, akla ilk gelen şeylerden biri de yağ ve su bakımıdır. Eksik varsa mutlaka tamamlanması gerekir. Eğer aracı aldığınız kişi, önceden tanıdığınız biri değilse ve aracın bakımı hakkında bilginiz yoksa, satın alma işleminin ardından periyodik bakım yapılması gerekir.

Başka İçerik:  Zorunlu Trafik Sigortası Varken Kasko Sigortası Gerekli mi?

Bu hem aracın ömrünü uzatır, hem yakıtın daha bereketli olmasını sağlar. İhmal edilecek bir konu değildir. Periyodik bakım fiyatları bulunan şehir ve arabaya göre değişiklik gösterir. Genel olarak ortalama bir fiyat düşünülebilir. Pahalı bir işlem değildir.

İkinci El Araç Alımlarında Temizlik 

Araç temizliği en önemli konuların başında gelir. Eğer yeni bir araba aldıysanız, temizletmeden binmek, içinize sinmez. Özellikle küçük çocuklar ve yaşlı kişiler, bünye olarak çok hassastır. Eğer araca biniyorlarsa önceden mutlaka derin bir temizlik yaptırmak gerekir. Koltuklar yıkatılmalı, diğer yerler silinmelidir.

Tavan kaplaması, taban kılıfları bakterilerin en çok bulunduğu yerlerdir. İkinci el araç alımı ardından, detaylı temizlik için bir bütçe ayırmak çok iyi olacaktır. Yine genel olarak, çoğu yer de fiyatlar aynıdır. Kendiniz de aracı temizleyebilirsiniz fakat, koltuklar detaylı temizlenmez

İkinci El Araç Alımından Sonra Fren Balatası Ve Diskler 
İkinci El Araç Alımından Sonra Fren Balatası Ve Diskler 

İkinci El Araç Alımından Sonra Fren Balatası Ve Diskler 

Fren balatası ve diskler, araçlar için çok önemlidir. Frenler sağlıklı çalışmaz ise istemeyen tehlikeli durumlar ortaya çıkabilir. Bu yüzden fren bakımı düzenli aralıklarla yapılmalıdır. Arabayı satın aldıktan sonra bir ustaya gösterip, hem disklere hem de fren balatasına baktırmak gerekir. Hayati önem taşıdığı için, kesinlikle ihmal edilmemelidir. Eğer değişime gerek duyulursa , geç kalmadan değiştirmek gerekir. Diğer işlemelere göre, daha pahalı olduğu söylenebilir.

İkinci El Araç Alını Sonrası Termostat Ve Radyatör Bakımı
İkinci El Araç Alını Sonrası Termostat Ve Radyatör Bakımı

İkinci El Araç Alını Sonrası Termostat Ve Radyatör Bakımı

Termostat ve radyatör araçlar için çok önemlidir. Aracın hararet yapması, bir sorun olduğunun işaretidir. Hararetini yüksek olmasına neden olan bazı parçalar vardır. Bunlara dikkat edilmesi gerekir. Gerek varsa, mutlaka yenilik yapılmalıdır. Araba bakımı ihmal edilir ve zamanında yapılmaz ise sonradan daha fazla masrafa neden olabilir.

Başka İçerik:  HGS Etiketi Nedir? HGS Sorgulama İşlemleri

Yine bunların dışında, paspasları değiştirebilir, cam filmi taktırabilir ve arabanıza gönül rahatlığıyla binebilirsiniz. Tüm bu işlemleri yaptırmak, çok büyük bir masrafa neden olmaz. Eğer arabayı alırken, bunları düşünüp bir bütçe ayırırsanız, çok rahat bir şekilde yeni aldığınız arabaya binebilirsiniz. Bakımsız araba demek, masrafların hiç bitmemesi demektir.

Yorum yapın