Bireysel Sağlık Sigortası Politikaları

Bireysel sağlık sigortası politikaları işlemi olarak sağlık sigortası yaptıran kişiler, genellikle, işverenler tarafından sözleşmeli grup sağlık planlarından kapsama erişimleri olmadığı veya kamu programlarına erişmek için gerekli gereksinimleri karşılayamadıkları için bunu yaparlar.

Bireysel sağlık sigortası planları satın alan çoğu kişi, bunları kabul eden, uygun fiyatlı veya yeterli teminat sağlayan sigorta bulmakta zorlanır.

Diyabet gibi ciddi veya kronik hastalıkları olan kişiler, en iyi özel sağlık sigortası hangisi şeklinde bireysel sağlık sigortası yaptırmada büyük zorluklarla karşılaşabilir.

Bireysel Sağlık Sigortası Yaptırma!

Ülkeler, bireysel sağlık sigortası fiyatları kapsamında piyasayı düzenlemekten sorumludur. Kimlerin sigorta satın alabileceğine ve hangi faydaların kapsanacağına ilişkin düzenlemeler, yaşadığınız yere göre değişebilir.

Genellikle, bireysel sağlık sigortası piyasası “tıbbi risk değerlendirmesi” ile karakterize edilir; bu, o pazardaki sigorta şirketlerinin, sigortaya başvuran kişinin sağlık durumuna, önceki tıbbi geçmişine, yaşına, cinsiyetine ve diğer özelliklerine göre sağlık sigortası satıp satmayacağına karar vermesi anlamına gelir. Diyabet, çoğu tıbbi risk değerlendiricisinin, etkilenen kişinin kapsamını otomatik olarak reddettiği bir durumdur.

Bazı bölgelerde, özel sağlık sigortası fiyatları 2021 yorumlar dahilinde bireysel sağlık sigortası piyasasında tıbbi risk değerlendirmesi her durumda yasa dışıdır. Bu da hiç kimsenin sağlık durumuna göre geri çevrilemeyeceği anlamına gelir.

Bu yerler ayrıca sigortacıların sağlık durumuna göre prim talep etmelerini de yasaklar. Bunun yerine, sigortacılar tüm konut sakinleri için primleri hesaplamak adına tek bir “topluluk oranı” kullanır.

Başka İçerik:  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Aile Bireylerine Özel

Diğer yerlerde, garantili sigorta satışı bireysel sağlık sigortasının yalnızca belirli sakinlere (kesintisiz kapsama geçmişi olanlar gibi) satış yapması gerekir.

Bazı yerler, bir veya iki sigorta şirketini “son çare sigortacıları” olarak belirler. Bu şirketler garantili sorun kapsamı sunmalıdır, ancak diğer sigortacılar yine de tıbbi risk değerlendirmeleri yapabilir. Topluluk oranı, ikamet ettiğiniz yere bağlı olarak, son çare sigortacısı için de geçerli olabilir veya olmayabilir.

Bir Sağlık Planı Nasıl Seçilir?

Bir Sağlık Planı Nasıl Seçilir?

Bir sağlık planında sizin için en önemli olanı düşünmelisiniz: düşük maliyet, belirli bir doktor, kliniğin veya hastanenin bulunabilirliği veya istediğiniz doktoru görme özgürlüğü önemlidir. Şu anda sizi tedavi eden doktordan hoşlanıyorsanız, düşündüğünüz plan için sağlayıcı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Sizin veya ilgilendiğiniz birinin özel tıbbi ihtiyaçları varsa, düşündüğünüz planın o uzmanlık için uygun tıbbi sağlayıcılara ve hizmetlere sahip olduğunu doğrulamanız tavsiye edilir.

Birinci Basamak Sağlayıcı Ne Anlama Gelir?

Birinci basamak sağlık hizmeti sağlayıcı, sağlık sigortası fiyatları 2020 dahilinde sağlık bakım ihtiyaçlarınızı yönetmekten sorumludur. Birçok Hizmet Ücretli plan, üyelerinin tüm bakımı için birinci basamak sağlık hizmeti sağlayıcısını şart koşar.

Başka Bir Sağlık Hizmeti Kapsamında İşlem Yaptırmak İstersem Ne Yapabilirim?

Başka Bir Sağlık Hizmeti Kapsamında İşlem Yaptırmak İstersem Ne Yapabilirim?

Her planın birincil bakım sağlayıcınızı değiştirmek için kendi prosedürleri vardır. Bazıları, birincil bakım sağlayıcınızı yılda yalnızca bir kez değiştirmenize izin verir. Diğerleri, istediğiniz kadar değiştirmenize izin verir. Bu, üye el kitabında açıklanmalıdır, yoksa işvereniniz size yardımcı olabilir.

Acil tıbbi bakıma hemen ihtiyacınız varsa, çoğu plan en yakın sağlayıcıya gitmenize izin verecektir. Acil tıbbi bakım değilse, ancak rutin bir doktor ziyaretine gitmeden önce bakıma ihtiyacınız varsa, muhtemelen bir plan sağlayıcısına gitmelisiniz. Her zaman birincil bakım sağlayıcınızla veya sigorta şirketinizle mümkün olan en kısa sürede iletişime geçmelisiniz. Bazı planlar, acil servis bakımını aldıktan sonra 48 saat içinde onlarla iletişime geçmezseniz, masrafların ek bir kısmını ödemenizi gerektirir.

Başka İçerik:  Deprem Korkusu Nedir? Belirtileri Nelerdir? Nasıl Yenilir?
Yönlendirildiğim Uzmanın Plan Sağlayıcı Olması Önemli mi?
Yönlendirildiğim Uzmanın Plan Sağlayıcı Olması Önemli mi?

Yönlendirildiğim Uzmanın Plan Sağlayıcı Olması Önemli mi?

Evet, çoğu kapalı panel plan, ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek biri varsa, plan sağlayıcı olan bir uzmana görünmenizi gerektirir.

Birincil bakım sağlayıcım beni plan dışı bir sağlayıcıya yönlendirdi. Randevu almadan önce sigorta şirketiyle iletişime geçmeli miyim?

Evet çoğu kapalı panel planı, plan dışı sağlayıcılara yapılan yönlendirmelerin, randevudan önce sigorta şirketinden ön onay almasını gerektirir. Bazı işlemlerde, sağlık hizmeti sevk talebini sizin adınıza sigortacıya havale edebilir ve sigortacı, sevkin onaylanıp onaylanmadığını size bildiren bir bildirim gönderir. Diğer durumlarda, doğrudan sigortacıyla iletişime geçmeniz gerekebilir. Ancak, randevunuzdan önce sigorta şirketinden izin almadıysanız, hizmetin karşılanıp karşılanmayacağını belirlemek için onlarla iletişime geçmelisiniz.

Hizmet alanı dışında yaşayan öğrenciler veya bakmakla yükümlü olunan kişiler için kapsam nasıl çalışır?

Genel olarak, bölge dışında yaşayan bağımlılar, acil durumlar için kapsanmaktadır. Hizmet alanındaki plan sağlayıcılardan tüm takip ve rutin bakımını almalıdırlar.

Plan Kapsamında Seçtiğim Herhangi Bir Sağlayıcıya Gidebilir miyim?
Plan Kapsamında Seçtiğim Herhangi Bir Sağlayıcıya Gidebilir miyim?

Plan Kapsamında Seçtiğim Herhangi Bir Sağlayıcıya Gidebilir miyim?

Bir Hizmet Ücretli plan veya başka bir kapalı panel planı kapsamındaysanız, tüm hizmetleri birincil bakım sağlayıcınızdan veya diğer plan sağlayıcılardan almanız gerekir. Tercih edilen bir sağlayıcı veya hizmet noktası planı aracılığıyla kapsama alanınız varsa, herhangi bir sağlayıcı seçebilirsiniz. Ancak, plan dışı bir sağlayıcı kullanıyorsanız faturanın daha büyük bir kısmını ödemek zorunda kalacaksınız ve bazı hizmetler için sigorta şirketinizden ön onay almanız gerekecektir.

Sağlık Sigortası Avantajları;

Uluslararası kapsam: Birçok özel sağlık sigortası dünyanın hemen her yerinde hizmet sunmaktadır. Kamu sağlık hizmetleri sadece Avrupa Sağlık Kartına sahip ülkelerde sunulurken, özel sigorta ile bakım neredeyse eksiksizdir ve kapsamlı profesyonel ekipleri vardır.

Tıbbi tedaviler: Bu özel sağlık sigortalarının sağladığı faydalar sayesinde uygulanan tedaviler yenilikçi, tamamlayıcı veya alternatif tedavi seçeneklerine sahip olabilir.

Başka İçerik:  Sağlık Sigortası Kapsam Dışı Hastalık ve Durumlar

Yorum yapın