Aylık Kasko Ne Demektir? Avantajları Nelerdir?

Aylık Kasko Ne Demektir? Avantajları Nelerdir? Araçların herhangi bir kazaya karışması, yanması ya da çalınması gibi durumlarda zararı karşılamak amacı ile aylık kasko sigortası yapılır. Kasko normal şartlarda yıllık olarak uygulanır. Ancak aylık kasko çeşidinde teminat yıllık olarak değil ay bazında kapsam içerisine alınır.

Araçlarını teminat alarak maddi kayıpları engellemek isteyen kişiler tarafından yapılan kasko sigortalarında standartların dışında uygulamalar mevcuttur. Bunlardan bir tanesi olan aylık kasko ile belirlenen tarihler arasında aracın koruması sağlanır. 30 günlük süre sonunda yeniden düzenlemek istendiğinde revize edilerek tekrar bir ay daha uzatılabilir.

Aylık Kasko’ da Teminat ve Fiyat Bilgisi

Sosyal yaşantımız içerisinde ulaşım araçları büyük önem taşır. Zaman zaman hayatımızı kolaylaştırırken yaşanılan olumsuzluklar neticesinde kaza durumları ortaya çıkabiliyor. Bu gibi durumlarda en azından maddi olarak bir kayıp yaşanmaması adına kasko yaptırmak ve teminatlar ile güvence altına almak gerekiyor. Kaskolar normal şartlarda yıllık olarak yapılıyor. Ancak bir yıl teminata alınmasını istemeyenler için aylık sigorta poliçeleri de bulunuyor. Ekonomik olarak da avantajlı olan bu sistemde geniş kapsamlı bir sigorta yapılması mümkündür. Aylık paketler halinde sunulan bu kasko çeşidinde fiyatlarda makul seviyelerde oluyor.

Ekonomik seviyelerde araçlarını teminata alarak güvenli bir şekilde kullanmak isteyen araç sahipleri aylık kasko yaptırabiliyor. Ödeme şekli olarak da bütçeyi yormayacak şekilde olur. Blokeye gerek kalmaksızın aylık ödeme tutarları zorlanmadan aylık olarak ödenir. Standart sigortalardan hiçbir farkı olmaksızın teminat kapsamında temel risklere karşı aracınızı koruma altına almış olursunuz.

Başka İçerik:  Kasko Şirketi En İyi Nasıl Seçilir?

Aylık Kaskodan Kimler Faydalanabilir?

Bireysel olarak araç kasko sigortası yaptırmak isteyen tüm araç sahipleri aşağıdaki şartlar dahilinde aylık sigorta poliçesi yaptırabilir.

 • Minimum 1 günlük vade boşluğu olan poliçelere yapılır.
 • Maksimum 15 gün yenileme vadesi bulunan poliçe sahipleri faydalanabilir.
 • Bu sigortadan sadece dar kasko poliçe sahipleri yararlanamaz.
 • Araç bedeli 400.000 TL üzerinde olmayan bireyler de yararlanabilir.
 • Önceden aracına ait bir kasko poliçesi olan, poliçesi yenileme sürecine gelmiş ve kriterlere uygun olan herkes bu üründen faydalanabilir.
Aylık Kasko Avantajları Nelerdir?
Aylık Kasko Avantajları Nelerdir?

Aylık Kasko Avantajları Nelerdir?

Aylık kaskoda bilinmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi poliçenin iptal edilemeyecek olmasıdır. Ayrıca aksi belirtilmediği sürece talimat verildiği takdirde poliçe her ay kendini otomatik olarak yeniler. Bunun için tek ihtiyaç olan kredi kartında yeterli limit olmasıdır. Teminat kapsamı içerisinde çalınma, yanma ya da kazaya karışma gibi durumlarda aracı koruma altına alıyor. Bununla birlikte asistans hizmetleri de bir defaya mahsus olarak bu poliçenin teminatları arasında veriliyor.

Kullanıcılar zaman zaman araçlarını hiç kullanmaz ya da sürekli olarak araçlarını kullanmama durumları olur. Bu zamanlarda hasarsızlık durumlarından yararlanmak için teminatsız bırakmamak önemlidir. Kasko sigortasından faydalanmak suretiyle aracınızı güvence altında tutabilirsiniz. Kaskonuzun teminatları konusunda da size alternatifler sunulur. İlave geniş teminatlı sigorta yaptırma şansınız da vardır.

En büyük avantajlarından bir tanesi şüphesiz ki ödeme şeklinin aylık olarak yapılabilme durumudur. Kredi kartınıza talep etmeniz halinde otomatik ödeme talimatı da vererek limitiniz dahilinde her ay otomatik olarak yenilenmesini de sağlayabilirsiniz. Fiyatları standart kaskolara göre gayet uygun olan ve düşük prim ödemeleri ile bütçeyi zorlamayan aylık kasko sayesinde hem siz hem aracınız hem de araç içerisinde yolculuk edenler teminat altına alınmış oluyor.

Başka İçerik:  İllere Göre Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları
Aylık Kasko Ürün Paketi Teminatları

Aylık Kasko Ürün Paketi Teminatları

Kasko poliçelerinde içerikler farklı olabiliyor. Aylık kasko poliçesinin de kendine özgü teminat kapsamları bulunuyor. Karşılıklı araçların çarpma suretiyle yaptıkları kazalarda, aracın yanması ya da aracın tekil olarak vurma gibi sorunlar yaşamasın halinde kasko poliçesi devreye giriyor. Sadece poliçe sahibi araç değil diğer araçta meydana gelebilecek olan kazalarda da şayet trafik sigortası yetersiz geliyorsa mali mesuliyet teminatlarından yararlanabilirsiniz. Kapsam içerisinde aylık kasko poliçesine sahip olanlar 7 gün 24 saat asistans hizmetlerinden de faydalanabilir. Poliçe içerisinde teminat dışı riskler de detay olarak belirtiliyor.

7/24 Asistans Hizmetleri Hangi Durumda Yardımcı Olur?

Aylık kasko poliçesine sahip olanlar 7/24 Asistans hizmetlerinden; araç kiralama, çekici hizmetleri, araç kurtarılması, akü bitmesi halinde çekici ile taşınma gibi seçenekler ile destek alabiliyor. Aracınızın yolda kalması halinde her türlü imdadınıza yetişen asistans hizmetlerinin standart kaskolar gibi 30 günlük kasko dada olması avantajlar içerisindedir.

Aylık Kaskonun Standart Kaskodan Farkları Nelerdir?
Aylık Kaskonun Standart Kaskodan Farkları Nelerdir?

Aylık Kaskonun Standart Kaskodan Farkları Nelerdir?

 • Herhangi bir şekilde kredi kartınıza bloke koymadan aylık olarak ödeme seçeneği aylık kaskoda bulunuyor.
 • Her ay sonunda talebiniz dahilinde yenileme yapmanıza gerek kalmadan iptal hakkınız bulunuyor.
 • Aksine talep etmediğiniz sürece aylık kaskonuz süre bitiminde otomatik olarak bir ay daha kendi kendine uzayabiliyor.
 • İstediğiniz dönemde genişletilmiş artı kasko teminatına yükseltme hakkına sahip oluyorsunuz.
 • İhtiyari mali mesuliyet limitleri dahilinde istediğiniz teminatı seçme şansınız bulunuyor.
 • Aracınızın başına gelebilecek olan ve maddi kayba neden olacak her türlü teşebbüsleri teminat altına alabilme imkanınız vardır. Bunun içerisine anahtar çalınma teminatı da dahildir.
 • Standart kaskoda bulunan asistans hizmet ayrıcalıkları aylık kasko da bulunuyor.
 • Aylık kasko sigortanız siz iptal edilmesini istemediğiniz sürece ve kredi kartınızda limitiniz olduğu sürece yenilenecek ve aracınız her daim güven içerisinde sürüş keyfini yaşatacaktır.
Başka İçerik:  Alkollü Kazada Trafik Sigortası

Genel anlamda bakıldığında, araç sahiplerinin devlet tarafından şart koşulan trafik sigortası dışında kasko yaptırması araç güvenilirliğini sağlamak açısından önemlidir. Bütçenize en uygun koşullarda ödeme şeklinize göre araç kasko çeşidinizi seçebilirsiniz.

Yorum yapın